Граждански договор

15.07.2013, 11:43 3558 5

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


999777

  • Публикации: 427 / 4
Здравейте, наехме лице по граждански договор. Лицето по договор трябва да получи 5000 лв. Дало ми е декларация, че се осигурява в дръга ф-ма на максималния осиг.доход-2200лв. В такъв случай, нали не трябва да превеждам цялата сума по гр.договор, а да имам в предвид нормативно признатите разходи, след което да му начисля 10% данък общ доход? :hmmm:

Малкият

  • Публикации: 64 / 3
Re: Граждански договор
Отговор 1 | 15.07.2013, 11:46
Здравейте  :wave: :wave: :wave:
Осигурителният доход няма нищо общо с удържането или не на ДДФЛ :no: :blink: :hmmm: :ok: :thumbup:

Малкият

  • Публикации: 64 / 3
Re: Граждански договор
Отговор 2 | 15.07.2013, 11:56
И за да не изглежда тъп отговорът ми, все пак, ще си позволя да постна първоначалния Ви вариант:

Здравейте, наехме лице по граждански договор. Лицето по договор трябва да получи 5000 лв. Дало ми е декларация, че се осигурява в дръга ф-ма на максималния осиг.доход-2200лв. В такъв случай, нали трябва да му преведа цялата сума по договора-5000лв, без да му уддържам данък 10%. /използвам калкулатора за самоосигуряващо се лице/

999777

  • Публикации: 427 / 4
Re: Граждански договор
Отговор 3 | 15.07.2013, 12:24
Благодаря, бях се объркал, а вашият отговор потвърди Правилните ми разсъждения :smile1:

Magi06

  • Публикации: 21 / 0
Re: Граждански договор
Отговор 4 | 15.07.2013, 14:14
Къде трябва да маркирам отметка в калкулатора за граждански договор с пенсионер,получаващ възнаграждение нето 250лв,така че да не се начисляват здравни осигуровки

Kaktus15

  • Публикации: 129 / 7
Re: Граждански договор
Отговор 5 | 15.07.2013, 15:32
Пенсионер съм и не се осигурявам по реда на т. 1, 2 и 2а от чл. 40 ЗЗО

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 24 000 членове!

Харесайте ни във Facebook