Удостоверение за брутен доход (за детски) и дивидент?!?

13.08.2014, 11:24 60161 44

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


ХХХХХ

  • Публикации: 4473 / 568
По ЗСПД, Допълнителни разпоредби, § 1. т. 2
Виж цитираното по-горе от Делфин

bookkeeper999

  • Публикации: 3 / 1
Виждам, че доста сте коментирали въпроса с дивидентите, за мен също са доход.

Какво обаче се подава  за самоосигуряващо лице ЗП?

170917091709

  • Публикации: 221 / 16
Здравейте,
в бележка за дохода (за ДЕТСКИ) за периода 12/ 2016 - 11/ 2017г. включват ли се:
1. първите 3 р.д. от раб/ля (по ЗДДФЛ не са облагаеми, но в изреждането на ЗСПД, §1 т.2 пише и "обезщетения")
2. данъчно обл. чл.22в ЗДДФЛ за дете (20 лв. нетно) за данъчната 2016г. - чрез работодателя в год.изр. за 2016г. съм го включила и на лицето са възстановени 20 лв. от ДОД за това облекчение. Всъщност в Декл.1 и Декл.6 за ДОД (индивидуално за лицето) не се отразяват тези възстановени/ удържани суми...не знам как ги засичат от Социалното и НАП.
Според мен не се посочва това данъчно ползвано облекчение, то е на годишна база. И не е точно "доход", а е облекчение ВЪРХУ годишния облагаем доход, при определени условия.

170917091709

  • Публикации: 221 / 16
Никой ли не знае...

ХХХХХ

  • Публикации: 4473 / 568
Никой ли не знае...
1. Ами щом в ЗСПД, §1 т.2 пише и "обезщетения", значи се включват. Ако искате - пишете ги в отделна колона.
2. Защо намесвате данъка? Декларират се брутните доходи. При отпускането на "детски" никой не се интересува кога е платен данъка, кога е възстановен и други подобни.

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група

Харесайте ни във Facebook