Служебна бележка по чл. 45

08.03.2019, 08:14 459 2

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Ralitsa

  • Публикации: 10 / 0
Здравейте, моля за малко помощ. Трябва да издам служебна бел. по чл 45, лицето е излизало в продължителен болничен. Сумите изплатени от р-ля за първите три дни не се включват в бел., т.к. са необлагаеми, а осигуровките начислени в/у тези суми се включват. Има месец който обхваща 2 дена ( от трите) за сметка на р-ля и никакъв друг  доход. За този месец нямам облагаем доход, нямам ДОД, но имам осигуровки. Въпроса ми е тези осигуровки ще ги включвам ли в служебната бележка по чл. 45, т.к. накрая се получава разлика в ДОД? Благодаря предварително за помощта.

ХХХХХ

  • Публикации: 6334 / 925
Re: Служебна бележка по чл. 45
Отговор 1 | 08.03.2019, 08:39
По всички въпроси "да".
Това, с над внесени данък е трябвало да го оправите през м. 01 при годишното изравняване на данъка. И с ГДД ще стане

Ralitsa

  • Публикации: 10 / 0
Re: Служебна бележка по чл. 45
Отговор 2 | 08.03.2019, 10:51
Благодаря много за отговора. ;-)Весело изкарване на празника!

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 24 000 членове!

Харесайте ни във Facebook