Присъдени лихви за стар период

16.10.2019, 10:25 239 4

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

orhideq21

• Публикации: 179 / 3
Здравейте, получихме изпълнителен лист , по който трябва да заплатим наши стари задължения от 2017 г+ изчислени лихви за забавено плащане от 2017 до момента.
Въпросът ми е такъв- трябва ли да си ги изчисля година по година лихвите и да ги осчетоводя като намаля печалбата за минали години или трябва всичко в текущата година?

delphine

• Публикации: 8718 / 1466
Въпросът ми е такъв- трябва ли да си ги изчисля година по година лихвите и да ги осчетоводя като намаля печалбата за минали години

И като направите това да ги посочите и в увеличение в ГДД като данъчно-непризнати разходи - има ли смисъл ?
Същият ще бъде ефекта като си ги осчетоводите за 2019.

orhideq21

ако отидат за предните години защо да ги посочвам в ГДД? нали или едното или другото?

delphine

• Публикации: 8718 / 1466
Защото осчетоводяваме счетоводни разходи, които не са данъчно признати - единият път имаме разход, а втория / в ГДД / имаме увеличение на финансовия резултат.

трябва ли да си ги изчисля година по година лихвите и да ги осчетоводя като намаля печалбата за минали години или трябва всичко в текущата година?
Сигурно имате предвид осчетоводяване в 122, а аз имах предвид прилагане на чл.75 и корекция на ГДД. Каквото и да изберете - 122 или на разход и увеличение на счетоводния резултат ефектът ще е един и същ.

orhideq21

благодаря!

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост

Facebook група с над 24 000 членове!

Харесайте ни във Facebook