Трудов договор с чужденец

23.08.2019, 15:21 465 5

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


tatiana_st

  • Публикации: 45 / 0
   Здравейте!
През месец 06.19 г. е регистриран трудов договор по чл.68,ал.1,т.2 с гражданин на украйна с разрешение за работа 90 дни. Деветдесетия ден изтича на 07.09.19г.
Междувременно сме получили разрешение за удължаване срока на пребиваване до 31.10.2019г. Необходимо ли е да се прекратява стария договор на 07.09. и регистриране на нов по чл.68,ал.1,т.1 или може да остане стария договор,който да се прекрати,когато работника окончателно напусне работа?

ХХХХХ

  • Публикации: 6128 / 889
Re: Трудов договор с чужденец
Отговор 1 | 23.08.2019, 15:27
По чл.68, ал.1, т.2 е ТД за определена работа. Няма фиксиран срок. Когато свърши работата, тогава прекратявате договора.
Ако някъде сте посочили срок, проблема си е Ваш

bobo

  • Публикации: 2792 / 374
Re: Трудов договор с чужденец
Отговор 2 | 23.08.2019, 15:55
Евентуално може би може да го освободите по 328 (1) 12, но дали няма обезщетения и други утежнения... трябва да проверите.

tatiana_st

  • Публикации: 45 / 0
Re: Трудов договор с чужденец
Отговор 3 | 23.08.2019, 16:54
  никъде не съм посочила срок,а само текст до приключване на сезон лято 2019г.
 Въпросът ми възниква във връзка с това,че изтича деветдесетият ден на първото разрешение за работа на 07.09. и на 18.08.след наше искане за удължаване срока за пребиваване и работа получихме ново разрешение и не би ли трябвало да се пусне от 07.09. поне някакво допълнително споразумение за промяна в срока на първоначалния договор,като от чл.68,ал.1,т.2,стане чл.68,ал.1,т.1 -фиксиран срок.

bobo

  • Публикации: 2792 / 374
Re: Трудов договор с чужденец
Отговор 4 | 23.08.2019, 17:06
"До приключване на сезон лято 2019 г." е добър "срок", само трябва да го документирате някак това приключване на сезона. Според мен няма нужда от ДС с нов срок, понеже срокът "до приключване на сезон лято 2019 г." не е изтекъл.

bella

  • Публикации: 1 / 0
Re: Трудов договор с чужденец
Отговор 5 | 06.09.2019, 17:11
Според мен неправилно сте го назначили по този член.......срока трябва да е фиксиран  и интересно как Ви издадоха регистрацията без да гледат договора . След 90 дни попада във визов режим. Незная как ще излезе от България без да го накажат.

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook