Регистрация по ЗДДС на физическо лице получило хонорар

11.06.2019, 15:16 631 10

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


mimarinova

  • Публикации: 79 / 0
Здравейте,

Имам физическо лице, което през 2018 в различни месеци е получило хонорари на обща стойност  над 70 000лв нето. Моля да помощ как и какво ще е необходимо за да го регистрирам по ДДС? 7-дневният срок е изтекъл отдавна .

Благодаря предварително.

bobo

  • Публикации: 2738 / 366
Проверихте ли как е положението в "последните 12 последователни месеца преди текущия месец"?

mimarinova

  • Публикации: 79 / 0
Проверихте ли как е положението в "последните 12 последователни месеца преди текущия месец"?

Доходът е придобит например:
*март 2018 - 20 000 лв
*април  2018 - 10 000 лв
*юни 2018 -   5 000 лв
и на този принцип.

marpan_64

  • Публикации: 5565 / 455
Явно не успявате да се справите с "12 последователни месеца преди текущия". По така посочените цифри - нищо ....

mimarinova

  • Публикации: 79 / 0
Явно не успявате да се справите с "12 последователни месеца преди текущия". По така посочените цифри - нищо ....
:) Успявам през единият месец получената сума  над прага.

Pupeshche

  • Публикации: 2267 / 240
Т.е. в един от месеците сумата е над 50 хиляди лева?
Иначе трябва да сметнете за всеки 12 месеца и да видите кога е трябвало да се регистрирате - и без това ще ви поискат справката.
Иначе какво е необходимо - подавате заявление онлайн или на място, получавате си акта и искане за представяне на останалите документи.

mimarinova

  • Публикации: 79 / 0
Т.е. в един от месеците сумата е над 50 хиляди лева?
Иначе трябва да сметнете за всеки 12 месеца и да видите кога е трябвало да се регистрирате - и без това ще ви поискат справката.
Иначе какво е необходимо - подавате заявление онлайн или на място, получавате си акта и искане за представяне на останалите документи.
Благодаря ви.

irmanowa

  • Публикации: 1 / 0
Хонорарите според мен са възнаграждения за извършена услуга , а не облагаем оборот.Каква регистрация по ДДС , още малко и за годишна заплата повече от 50 000лв. ще започнете да регистрирате физически лица по ЗДДС.

Magrat

  • Публикации: 83 / 11
Хонорарите според мен са възнаграждения за извършена услуга , а не облагаем оборот.Каква регистрация по ДДС , още малко и за годишна заплата повече от 50 000лв. ще започнете да регистрирате физически лица по ЗДДС.

Облагаем оборот са, ако попадат в определението за независима икономическа дейност в чл.3 от ЗДДС. Там всъщност си пише и че заплатите не са такъв.

Pupeshche

  • Публикации: 2267 / 240
И наемът е възнаграждение за ползване на недвижим имот, но минете 50 хиляди от наеми и пробвайте да не се регистрирате...:)

12345M

  • Публикации: 35 / 1
...И наемът е възнаграждение за ползване на недвижим имот, но минете 50 хиляди от наеми и пробвайте да не се регистрирате...:)

При чл. 45, ал.4 от ЗДДС ще пробвам иначе не.

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook