Възстановяване на ДДС от Германия

11.04.2019, 21:53 642 4

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

eli_e

• Публикации: 96 / 1
Здравейте
Във връзка с искане за възстановяване на ДДС от Германия, имам писмо, че не възстановяват сумата от един доставчик заради неправилно изписано име на доставчика
В писмото пише че може да се изпрати възражение електронно, но не знам дали може по имейл или трябва в някакъв сайт.

iva_moni

• Публикации: 20 / 2
Здравейте, имах аналогичен случай преди една година , но след консултации с данъчни адвокати , ни посъветваха да подадем повторно искане с коректното изписване на името и адреса на доставчика.Може да си искате отново сумите до 30 септември 2019 ако се касае за доскументи от 2018 г. Ние подадохме повторно искане и ни възстановиха  сумите.Не сме изпращали конкретно електронно възражение, тъй като действително имахме грешка в изписването на доставчика-име и пълен адрес.

eli_e

Благодаря Ви
И аз така смятах да направя, но собственика настоява за възражение. Утре ще решим какво да правим.
Има ли възможност за подаване на забравена фактура от 2017 година. Нещо си спомням за  3 годишен срок, но май аз  съм си измислила този срок

iva_moni

• Публикации: 20 / 2
За съжаление , документи от 2017 мисля, че не можете да искате, срокът е изпуснат, бил е до 30/9/2018 .

eli_e

Благодаря

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост

Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook