Пeй пал и касов апарат

04.04.2019, 10:34 380 2

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Riasol

  • Публикации: 4 / 0
Здравейте, моля за съдействие  - фирмата е регистрирана по ДДС  и работи с Пей пал  и по новата надедба  трябва да маркираме касова бележка на касовия апарат за преводите в Пей пал , но проблема идва когато  клиента е извън Европа и е физическо лица - как да маркирам бон без ДДС  на касовия апарат?

tihomir.petrov

  • Публикации: 101 / 10
Re: Пeй пал и касов апарат
Отговор 1 | 04.04.2019, 11:38
Здравей,

обърни се към фирмата подържаща касовия апарат. Би трябвало да има възможност да се маркира. Самата наредба казва следното;

Чл. 27. (1) Лицата по чл.3, с изключение на случаите, когато извършват дейност по чл.
28, са длъжни да регистрират всяка продажба на стока или услуга по данъчни групи според вида
на продажбите:
1. група "А" - за стоки и услуги, продажбите на които са освободени от облагане с данък,
за стоки и услуги, продажбите на които се облагат с 0 % ДДС, както и за продажби, за които не се
начислява ДДС;
2. група "Б"- за стоки и услуги, продажбите на които се облагат с20 % данък върху
добавената стойност;
3. група "В" - за продажби на течни горива чрез измервателни средства за разход на течни
горива;
4. (изм.- ДВ, бр.48 от 2011 г., в сила от 24.06.2011 г.) група "Г"- за стоки и услуги продажбите на които се облагат с 9 % данък върху добавената стойност

Riasol

  • Публикации: 4 / 0
Re: Пeй пал и касов апарат
Отговор 2 | 04.04.2019, 11:49
Много благодаря!

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook