Брак на ДМА с остатъчна стойност - ДДС ?

22.01.2019, 20:52 654 2

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


liduina

  • Публикации: 10 / 0
 Бракуваме ДМА  с остатъчна стойност - 90 лв  (800 лв. отч. ст-ст.) , трябва ли да се начислява ДДС, при условие, че са изминали повече от 5 години от началото на годината в която е ползван данъчен кредит при закупуването?

Румяна Якимова

  • Публикации: 1 / 0
Да трябва да  направиш корекция на ползваното ДДС при покупката, начисляваш ДДС, като вписваш сумата в 16-та колона в дневник Продажби с протокол.
Ако балансовата стойност на актива е по-ниска от 10 на сто от отчетната им стойност, тогава няма да правиш корекция.

Magrat

  • Публикации: 83 / 11
Не се прави корекция на основание чл.80, ал.1, т.4 от ЗДДС.
Така или иначе по формулата в чл.79, ал.3 резултатът би бил 0.

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook