Уведомление по чл.62

27.12.2018, 11:58 1690 8

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Илинааа

  • Публикации: 27 / 0
Здравейте!
В петък 21.12.2018 подадох уведомление за прекратяване на трудов договор считано от 14.12.2018, но поради техническа грешка уведомлението беше отхвърлено.
На 26.12.2018 видях, че уведомлението не е прието. Подадох отново уведомлението на 26.12.2018, като вече е прието.
Според Вас съществува ли проблем за дружеството, тъй като един вид 7 дневния срок за подаване излиза, че не е спазен, тъй като приетото уведомление е с дата 26.12.2018.
Благодаря предварително.

ХХХХХ

  • Публикации: 5866 / 853
Re: Уведомление по чл.62
Отговор 1 | 27.12.2018, 12:27
Проблем винаги има :)
Евентуално при проверка. Сега празнувай спокойно :)

Илинааа

  • Публикации: 27 / 0
Re: Уведомление по чл.62
Отговор 2 | 27.12.2018, 12:58
А.... мислех си, ако коригирам уведомлението с друга дата?

ba4katora

  • Публикации: 16 / 0
Re: Уведомление по чл.62
Отговор 3 | 08.01.2019, 10:33
Здравейте,

Служител трябва да бъде освободен и прекратен ТД, считано от 01.01.2019 -
днес 08.01.2019 ако се подаде уведомлението по чл.62 ще бъде ли спазен срок 7 дневния срок за пускане в НАП - 7 календарни дни , считано от 01.01.2019 - правилно ли ще бъде днес да се пусне уведомлението или трябва да е от 02.01.2019 ?

Благодаря за отговорите

ХХХХХ

  • Публикации: 5866 / 853
Re: Уведомление по чл.62
Отговор 4 | 08.01.2019, 10:40
Днес е крайният срок за 01.01.

ba4katora

  • Публикации: 16 / 0
Re: Уведомление по чл.62
Отговор 5 | 08.01.2019, 11:03
XXXXX, много Ви благодаря,
 а датата на прекратяване - първоначално сключен ТД или когато се правиха уведомления за ЕКАТТЕ

delphine

  • Публикации: 8322 / 1395
Re: Уведомление по чл.62
Отговор 6 | 08.01.2019, 11:07
а датата на прекратяване - първоначално сключен ТД

 :good:

ния ния

  • Публикации: 3 / 0
Re: Уведомление по чл.62
Отговор 7 | 14.01.2019, 20:38
Здравейте! Имам сключен ТД на 02.01.2019. Подадох Уведомление по чл.62 на 03.01.2019г. На 11.01.2019 ми беше върнат отговор от НАП /поради год. им приключване/ Уведомлението беше отхвърлено поради неспазен -3дневен срок. Проверих си файла оказа, че вместо 2019г. съм писала 2018г. Още същия ден подадох ново Уведомление с коректни данни, Което отново е отхвърлено- причина неспазен 3 дневен срок. -Да така е.  Ако от НАП ми бяха върнали отговор навреме а не след 10 дни, нямаше да има проблем. Ходих до НАП,  те пък ме препратиха в  ИТ  там пуснах Уведомление по чл. 62 ал.4 КТ.  ми казаха, ще може би ще има глоба. Моля , имал ли е някой подобен проблем и къде греша освен, че в първото Уведомление неволно съм сгрешила годината. Работодателя не се опитва да крие ТД.

bobo

  • Публикации: 2682 / 358
Re: Уведомление по чл.62
Отговор 8 | 14.01.2019, 22:18
За съжаление НАП-ърските "неволи" се прехвърлят върху нашите глави. От днешна гледна точка и технически погледнато не сте спазили срока за подаване, въпреки, че при нормално действаща система грешката е можело да бъде оправена навреме. Освен да се надявате да няма глоба предвид обстоятелствата... все пак се вижда че е подадено с техническа грешка, която по обективни за вас причини не е можела да бъде поправена в срок.

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook