Неизплатени заплати и обезщетение от работодател

31.10.2018, 12:55 3483 3

31.10.2018, 12:55
Публикации: 12 / 1
Здравейте, на 25.10.2019 бях съкратена по чл 328 ал 1 т 2 съкращаване на щата, а по чл. 222 ще ми бъде изплатено едно брутно възнаграждение като обезщетение. На 24.10.2019 г., когато ми беше връчено предизвестието за съкращение с дата 25.10.2019 г., се разбрахме с работодателя, че в следващите 2 дни ще ми бъде обработена и върната трудовата книжка и ще ми се обадят, за да отида да си я получа. До днес така и не ми звъннах, затова се свързах аз с тях. От тяхна страна думите бяха "че ти какви документи имаш да си взимаш още? и ооо, да бяхме забравили, тези дни ще я попълним и ще ти се обадим". Също така имам да получавам заплати за месец септември в пълен размер. за месец октомври за 19 дена, тъй като имам болничен през месеца и разбира се обезщетението за съкращаване. Въпросите ми са няколко:
1. Тъй като работодателят ми задържа трудовата книжка въпреки връчената заповед за съкращаване - подлежи ли на санкции, които да бъдат в моя полза?
2. След като имам неизплатена заплата за месец Септември и вече има забавяне от 1 месец, какви лихви се начисляват?
3. Длъжен ли е работодателят при прекратяване на трудовият ми договор незабавно да се разплати с мен и ако не го направи подлежи ли санкции относно работните заплати и обезщетението? При положение, че днес, когато говорих с работодателят той ми каза, че няма финансовата възможност да ми изплати дължимите суми и не знае кога ще има такава възможност.
4. Тъй като имам регистрирана фирма на мое име и не мога да взимам обезщетение от Бюрото по труда, ако до един месец не си намеря работа - работодателят дължи ли ми обезщетение?
#1 | 31.10.2018, 13:14
Публикации: 6682 / 662
2019 година е все още далеч.
Санкции във Ваша полза? Това ще е нещо ново.
Връчено предизвестие на 24.10 и освобождаване от 25.10. А обезщетение за не спазено предизвестие? Лихви върху забавено плащане на заплата - завеждате дело и търсите лихвите. Кога се плащат заплатите трябва да е посочено в трудовия Ви договор. Незабавно разплащане при съкращаване - няма такова задължение. Плащането става, когато се плащат заплатите на целия персонал. А Вашата фирма работи ли?
#2 | 31.10.2018, 13:24
Публикации: 12 / 1
Здравейте, обезщетението което е вписано в заповедта ми за съкращаване е по чл. 220, ал. 1 от КТ за срока на не дадено или не спазено предизвестие. Заплатата за септември месец трябваше да ми бъде изплатена в началото на октомври, но поради финансови затруднения на фирмата все още не ми е изплатена до днес, а според думите на работодателя не е ясно кога може да бъде изплатена, както и останалите суми, които имам да получавам за октомври и обезщетението.
Фирмата, която е на мое име работи, но от Бюрото по труда ми обясниха, че след като си плащам осигуровки - нямам право да получавам обезщетение от тях.
Извинявам се за сгрешените години по-горе!
#3 | 31.10.2018, 15:48
Публикации: 645 / 23
 Ако имате  работеща фирма ,не ви се полага обезщетение от борсата.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група