Късно представена /загубена/ трудова книжка

31.10.2018, 11:22 2022 2

31.10.2018, 11:22
Публикации: 119 / 4
Здравейте,
Предстои ми назначаване на работа на едно лице, което е работило във фирмата преди десетина година. След това се мести в друга фирма, а сега отново се връща при нас. Няма бюро по труда, няма нищо друго. Т.е. стажът му е само в две фирми досега. От нашата фирма при първото му назначаване не му е издадена ТК, сега ми носи нова да му нанеса тогавашния стаж, после и от другата му работа.
Питам се обаче дали е редно да го направя .... Някакви идеи, съвети, насоки ...
Предварително благодаря!
#1 | 31.10.2018, 13:42
Публикации: 1302 / 183
Ако при предишния договор при вас не му е издадена ТК (а е трябвало!) и няма вписване във вашия дневник за ТК, то издайте му, направете всички вписвания, макар и с днешна дата.
Тогава е направен пропуск, който вие сега коригирате.
След това да отиде и при следващия си работодател да му нанесат данните и после да се върне при вас с оформена ТК.
Няма нищо нередно, напротив.
Имала съм такъв случай с изгубена ТК, но тя беше вписана в нашия дневник, издадох нова със същия номер и отгоре написах, че е дубликат, след което лицето посети следващия си работодател, за да направят техните си вписвания.
Успех и късмет!
#2 | 31.10.2018, 14:57
Публикации: 119 / 4
Благодаря за включването, ще му издам сега, макар и с такова закъснение /подозирам, че просто са пропуснали навремето, пък и при това текучество в сферата ... не че е оправдание де/. В дневника за ТК определено я няма вписана, издавам я с днешна дата ...
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група