Прекратяване на трудов договор от 1998 г.

28.04.2017, 09:51 6456 12

28.04.2017, 09:51
Публикации: 313 / 0
Здравейте, моля за съдействие относно следното:
Дългогодишен служител на фирмата напуска и не мога да му прекратя ТД в НАП
Договора е от 01,06,1998 год.
Напуска на 28,04,2017 год.
Уведомлението попълвам с тип на документа 3, дата на договора 01,06,1998 г. дата на прекратяване 28,04,2017 год и ми се връща от нап неприето със следното основание Договора не може да се прекрати поради некоректно подадено основание ( или дата на сключване) на трудовия договор. Какво трябва да се направи в този случай ?
#1 | 28.04.2017, 09:57
Публикации: 1187 / 228
Най-напред - да изясните дали този договор е регистриран въобще в НАП едно време.  Ако не е, работата е дебела.
Ако пък е регистриран, трябва да проверите с каква дата на сключване е направено това, обикновено там е "заровено кучето" - получават се разминавания с датите и не могат да се посрещнат записите - все пак това са числови редове с разряди, които си кореспондират по определен алгоритъм.
Поискайте официално справка за действащите трудови договори в дружестовото от НАП, или пък ако си имате другари там, просто да ви направят една справка по ЕГН на лицето води ли се при вас...
#2 | 28.04.2017, 10:20
Публикации: 313 / 0
Направих справка в НАП и там договора стои с дата на регистрация 01,09,1998 год.
Поправих уведомлението и го пуснах отново сега ще чакам ........
#3 | 28.04.2017, 10:21
Публикации: 1187 / 228
Ако посочите коректната дата на сключване в масива на НАП, ще стане работата.
#4 | 28.04.2017, 11:14
Публикации: 313 / 0
Готово мина. Благодаря.
но в справката на ТД не виждам първото назначение от 01,06,1998 год. а има молба за назначаване, договор, в програмата се води с това назначение . Единствено липсва заповед за прекратяване, и изведнъж втори ТД от 01,09,1998 год.
#5 | 28.04.2017, 11:19
Публикации: 1187 / 228
Грешчица вероятно. Оформете си ги в две досиенца - такива са възможностите през призмата на времето.
#6 | 03.10.2017, 17:09
Публикации: 314 / 38
Ще питам тук, за да не отварям нова тема

При подаване на Уведомленията за ЕКАТТЕ, за един от служителите ми върна грешката
"Неправилна последователност на подаване на данни в поле "тип на документа"
ТД е от преди 2003г.
Липсват данни за него в справката от ел. услуги на НАП за регистрираните ТД - нито към настоящия момент, нито в общата за всички сключени /и прекратени/.
През 2006, 2010 и 2011 има подавани и приети Уведомления за лицето при смяна длъжност и промените в НКПД.
Намерих справката за приети Уведомления за всички ТД сключени преди 01,01,2003 Намерих и дискетата със записите. Обаче ги няма разпечатани.
Бройката съвпада.
Звънях в НАП, казаха че най-вероятно не е регистриран, но трябва да отида в ТП в града.
Обаче ако не беше регистриран, как досега са приемали Уведомленията за ДС?
Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем
Евентуално какво да им нося - ведомости за 12,2002 и 01,2003 - 04,2003?
Всички приети Уведомления за лицето за ДС
#7 | 05.10.2017, 09:25
Публикации: 314 / 38
Някой знае ли, дали до 2011г. е имало възможност да мине ДС /тип на документа "2"/
без да е имало в системата им регистриран ТД?
Всякакви насоки ще са ми от помощ
#8 | 05.10.2017, 11:29
Публикации: 1302 / 183
"Някой сблъсквал ли се е.....?"
Да, аз.
При това се получи СЛЕД освобождаването на едно лице. :(
Назначаването (във вашия случай) или не е било подадено, или системата им нещо е бъгнала.
И, между другото, не се стресирайте, случва се и НАП го знаят. Причината е, че базите бяха прехвърляни няколко пъти от НОИ към НАП и обратно.
Не винаги ние сме "грешните".
Трябва наистина да отидете при тях, но си носете листове и химикалка, не се знае какво ще се наложи да попълните там.
Носете си дискетата, щом я имате и договора за назначаване на лицето.
Те са в състояние да оправят нещата.
Дано попаднете на по-сговорчива служителка, че да не ви къса нервите излишно.
Успех и късмет!
#9 | 05.10.2017, 12:23
Публикации: 314 / 38
Благодаря
Дано мине леко
В случая ми се струва, че проблема е в системата им.
Имам Справката от НОИ с "брой заверени уведомления"
Равен е на броя в дискетата.
Още повече, няколко пъти са приемани уведомления за ДС за лицето. Тук вече не съм сигурна дали винаги е имало контрола за следене последователността в "тип на документа". Намерих това писмо, но не мога да го покажа с линк - РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ НАЦИОНАЛНА АГЕНЦИЯ ЗА ПРИХОДИТЕ № 20-00-10 от 11.01.2011 г.

Първоначалния ТД е сключен след като лицето вече е пенсионер.
Всяка година успешно си увеличава пенсията
Чудя се изобщо да ходя ли и дали ще имаме някакви санкции
#10 | 13.10.2017, 16:15
Публикации: 314 / 38
Направиха ми справка в НАП. Оказа се, че няколко години след първоначалната регистрация при няколко опита да се заличи ДТ и да се подаде наново с друга дата, накрая само са успели да го заличат. Ще го мисля.

Обаче ми излязоха и други, за които не можаха да ми кажат какво е станало и как да го оправя.
В справката за ТД си ги виждам, че основанието на договора е 01. Датата на договорите е правилна. Подавам ЕКАТТЕ с дата 01.04.2017 и ми отхвърля уведомлението с грешка "Несъвпадение в основанието на договора".

Единия вариант е да ги занеса на гише, но предполагам и там няма да мине. А и служителят, който прави справката не влага надежди.
Евентуално да пробвам с друга дата, но пък да не стане проблем в последствие

Моля, дайте идеи какво да ги правя, че изпуших с това ЕКАТТЕ
#11 | 13.10.2017, 16:27
Публикации: 5497 / 371
Направиха ми справка в НАП. Оказа се, че няколко години след първоначалната регистрация при няколко опита да се заличи ДТ и да се подаде наново с друга дата, накрая само са успели да го заличат. Ще го мисля.

Обаче ми излязоха и други, за които не можаха да ми кажат какво е станало и как да го оправя.
В справката за ТД си ги виждам, че основанието на договора е 01. Датата на договорите е правилна. Подавам ЕКАТТЕ с дата 01.04.2017 и ми отхвърля уведомлението с грешка "Несъвпадение в основанието на договора".

Единия вариант е да ги занеса на гише, но предполагам и там няма да мине. А и служителят, който прави справката не влага надежди.
Евентуално да пробвам с друга дата, но пък да не стане проблем в последствие

Моля, дайте идеи какво да ги правя, че изпуших с това ЕКАТТЕ

Пробвай с основание 07. Преди време договорите с изпитателен срок така се подаваха. Но сега стоят с 01 в НАП.
#12 | 13.10.2017, 16:37
Публикации: 314 / 38
Благодаря,
Ще пробвам, въпреки че договорите са от преди 2003г и в дискетата ги виждам, че са подадени с 01.
И по тях излязоха, че са правени някакви опити за заличаване и ново подаване. Видяха, че са приемани ДС с код 01.
Но и без това не виждам вариант, ще пробвам електронно различни неща
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група