Разходи за командировка на лица , чиито договори са с код ЕКАТТЕ 00000

11.08.2017, 15:00 211 3

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Дичева ДС

  • Публикации: 1 / 0
Признават ли се разходи за командировка в страната на лица , изпълняващи трудовите си задължения в повече от едно населено място , т.е. когато в код по ЕКАТТЕ  е
попълнен код "00000" ?
 При отговор ,  благодаря  за  отделеното  време

ХХХХХ

  • Публикации: 4160 / 518
Малко е объркано това с кодовете. Да предположим, че работното място според ТД е във Варна и Бургас. Уведомлението трябва да е с нули. До тук добре. Ако обаче отиде за две вечери в София? Аз бих го оформила като командировка, но дали ще ми признаят разхода?

Pupeshche

  • Публикации: 2030 / 210
Според мен би следвало да се гледа какво пише в ТД, а не в тъпото уведомление по чл. 62

delphine

  • Публикации: 6327 / 1030
http://www.karieri.bg/karieren_klub/suveti/2339091_dokumentirane_i_otchitane_na_komandirovki_v_stranata_i/

" По време на командировката работниците или служителите изпълняват обичайните си трудови задължения, но извън мястото на постоянната им работа."

Много важно се явява определянето на местоработата на работника в ТД. Явно тука ще следва нещата да се прецизират максимално.И аз като Пъпешче смятам, че важен ще се яви трудовия договор и местоработата, вписана в него.


В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група

Харесайте ни във Facebook