Възстановяване на ДДС от страна-членка на ЕС

25.10.2016, 14:48 2988 7

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


delphine

  • Публикации: 8632 / 1448
Здравейте,

Дали някой не би споделил от практика при подаване на искане за възстановяване на ДДС от страна-членка на ЕС  прави ли се някаква проверка, налага ли се да се представят някъде фактурите , по които искаме възстановяване на ДДС, дали се налага превода им на български в хода на това възстановяване ?

PLCV

  • Публикации: 5 / 6
Здравейте. Възстановявам  ДДС от повечето страни членки на ЕС през платформата на НАП. Фактурите не се нуждаят от превод. Сканирам ги и ги прикачвам. Същото важи и за   касови бележки, ако има такива. Често държавите възстановяват ДДС и по тях /но не за всички/. Проверка те явно си правят там на място по никакъв начин. От нас не са искали нищо с изключение на Румънците, който много бавят преводите и често искат допълнително документи, например платежни нареждания за плащане и всичко това написано на мейл на румънски :). Това е в общи линии. Останалите държави превеждат в срок. Има Ръководсво в сайта на НАП, в което доста добре е обяснено всичко.

delphine

  • Публикации: 8632 / 1448
Много Ви благодаря . Разпечатала съм си Ръководството и ще се ориентирам - не бях забелязала обаче, че трябва фактурите да се сканират и прикачват.
Още веднъж благодаря !  :smile1:

alfa

  • Публикации: 2041 / 246
Здравейте,

Дали някой не би споделил от практика при подаване на искане за възстановяване на ДДС от страна-членка на ЕС  прави ли се някаква проверка, налага ли се да се представят някъде фактурите , по които искаме възстановяване на ДДС, дали се налага превода им на български в хода на това възстановяване ?

Aз месец Май подадох искане за възстановяване на ддс по две фактури платени в Германия. В сайта на НАП, в създадената он-лайн платформа за въвеждане на данните попълних исканата информация и сканирах двете оригинални фактури, който прикачих като файл в pdf., без превод на български език . Два месеца по-късно парите ни бяха преведени по декларираната банкова сметка, без каквито и да било проверки и запитвания :)

delphine

  • Публикации: 8632 / 1448
Благодаря за споделения опит !  Добивам кураж . :smile1:

ani manahowa

  • Публикации: 1 / 0
Издаденият Протокол по чл.117 включва ли немското ДДС?
А когато го върнат го анулираме и издаваме нов със стойност без немското ДДС?
Или просто самоначисляваме ДДС върху стойността без немското ДДС?

sida

  • Публикации: 21 / 0
Моля за уточнение-фактурите ,платени например в Германия с начислено ДДС ,за които ще се иска възстановяване на ДДС от страна-членка на ЕС, трябва ли да включвам в дневници и съставям протокол по чл.17?
По мое мнение не би трябвало, но се сблъсквам за първи път и искам да съм сигурна.
Благодаря Ви предварително!

RadoslavaAngelova

  • Публикации: 8 / 0
Здравейте
Може ли да се добави фактура в коригиращо искане за възстановяване на ДДС от ЕС
Сега ми донесоха забравена фактура и искат да я добавя в искането за възстановяване на ДДС. Като избера коригиращо искане, ми дава възможност да коригирам вече въведени фактури и да добавям сканирани файлове. Не виждам как може да се добави нова фактура

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 24 000 членове!

Харесайте ни във Facebook