Въпроси за ПП за Декларации Обр.1, 3 и 6

09.12.2015, 10:50 457597 785

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


prolet42

  • Публикации: 29 / 1
Попълвам в кл.21 420. Кл.34 е нетно възнаграждение и там не мога да пиша при осигурен с код 12.

delphine

  • Публикации: 8777 / 1476
Попълвам в кл.21 420. Кл.34 е нетно възнаграждение и там не мога да пиша при осигурен с код 12.

Точно там Ви е грешката - попълнете в кл.34 420. Тя се попълва и за СОЛ с високия процент.

prolet42

  • Публикации: 29 / 1
Точно там Ви е грешката - попълнете в кл.34 420. Тя се попълва и за СОЛ с високия процент.
Златни сте - благодаря!!!!  :good:

elilova

  • Публикации: 81 / 0
Здравейте,

1. -  заплатите за м. декември се плащат на 22,12,2015 а осигуровките и ДОД  може ли след 01,01,2016 да се преведат по сметките на бюджета ?

2. - Д 1 и Д6 ще са с срок за подаване до 25,01,2016 г. ?

3. - Д 6 с код 5 за осигуровките на заплатата за м,12 - ще е 22,12,2015 г./ дата на плащане/
4, - Д 6 с код 8 за ДОД  на заплата за м,12 - ще е 31,12,2015 г. / последен календарен ден на месеца посочен в т. 9 на Д 6   ?

5. - Д 6 с код 4 за платени осигуровки на ГД / платени през декември / ще е 31,12,2015 г. /последен календарен ден в месеца на плащане на ГД  ?

6, - Декларация по чл. 55 за ДОД удържан за 4 трим, 2015 г. срок за подаване до 30,01,2016 ?


Благодаря Ви 

prolet42

  • Публикации: 29 / 1
Здравейте отново!
Имаме сключен договор с Агенция по заетостта, според който има изискване ДОД да се превежда не в  следващия, а  в месеца  на изплащането на заплатите/ т.е. за заплати начислени м.10 и  изплатени м.11 ДОД да се превежда през м.11, а не през м.12/.
Поради това изискване сега, през м.11 имам направени два превода за ДОД:
 - един за заплатите, начислени за м.09 и платени м. 10
- и един за заплатите, начислени м.10 и платени м.11.
Как трябва да попълня декларация 6 с код 8 - да сумирам двата превода  за ДОД и да сложа дата 30.11. или да попълня две колони за двата превода - първия превод с дата 30.11., а втория ?

dalila

  • Публикации: 5550 / 366
 да попълня две колони за двата превода - първия превод с дата 30.11., а втория
Да! Вторият - 31.10.

р.р. защо не сте подали Д6 за платените заплати през м.10 през ноември?

prolet42

  • Публикации: 29 / 1
да попълня две колони за двата превода - първия превод с дата 30.11., а втория
Да! Вторият - 31.10.

р.р. защо не сте подали Д6 за платените заплати през м.10 през ноември?
Подала съм Д6 през ноември. в нея посочвам ДОД на заплатите, начислени септември и платени м.10.

elilova

  • Публикации: 81 / 0
Здравейте,

1. -  заплатите за м. декември се плащат на 22,12,2015 а осигуровките и ДОД  може ли след 01,01,2016 да се преведат по сметките на бюджета ?

2. - Д 1 и Д6 ще са с срок за подаване до 25,01,2016 г. ?

3. - Д 6 с код 5 за осигуровките на заплатата за м,12 - ще е 22,12,2015 г./ дата на плащане/
4, - Д 6 с код 8 за ДОД  на заплата за м,12 - ще е 31,12,2015 г. / последен календарен ден на месеца посочен в т. 9 на Д 6   ?

5. - Д 6 с код 4 за платени осигуровки на ГД / платени през декември / ще е 31,12,2015 г. /последен календарен ден в месеца на плащане на ГД  ?

6, - Декларация по чл. 55 за ДОД удържан за 4 трим, 2015 г. срок за подаване до 30,01,2016 ?

Правилни ли са тези дати или с превода на заплатите на служителите да се превеждат и осигуровките и ДОД ?

Благодаря Ви 

marpan_64

  • Публикации: 5686 / 479
Всичко и точно. Само за т.6 ще добавя - 31.01.2016 год. Същият е и срока за плащане на данъка.

elilova

  • Публикации: 81 / 0
Благодаря Ви за отделеното време ! Лека работа !

elilova

  • Публикации: 81 / 0
Искам да платим заплатите на 22,12 ,
 но ако се получи БЛ след плащането на заплатите на 22.12 и  / ние ще работим до 22,12,2015 /
 и БЛ е за период от 23-30,12,2015
 а с плащането сме внесли и данък и осигуровки , то ще се получи надвнесени суми и става каша - тогава внесено повече а декларираш по малко как се процедира тогава ?

Може ли на 22.12 само да се преведат сумите на заплатите по сметки на служителите а ДОД и осигуровките да се внесат през януари или следва да се плащат заплатите и осигуровките и ДОД заедно ?

marpan_64

  • Публикации: 5686 / 479
Вие ще работите до 22.12.2015 год., а какво ще стане с дните след 22.12?

ХХХХХ

  • Публикации: 6332 / 925
Може ли на 22.12 само да се преведат сумите на заплатите по сметки на служителите а ДОД и осигуровките да се внесат през януари или следва да се плащат заплатите и осигуровките и ДОД заедно ?

Може, естествено. Пращането на заплатите не е обвързано с внасянето на осигуровки, а още по-малко на данъка.
Осигуровките се декларират и внасят до 25-то число на месеца, СЛЕДВАЩ месеца, през който е положен труда. Данъкът се декларира и внася до 25-то число на месеца, СЛЕДВАЩ месеца, през който е направено съответното плащане.

elilova

  • Публикации: 81 / 0
след 22,12, излизаме в отпуска, която е включена в изчисление на заплатите , но не се знае за непредвидени случай ако се появи болничен лист, затова питам тогава ще се появи надплатено и как се процедира тогава ?

ХХХХХ

  • Публикации: 6332 / 925
след 22,12, излизаме в отпуска, която е включена в изчисление на заплатите , но не се знае за непредвидени случай ако се появи болничен лист, затова питам тогава ще се появи надплатено и как се процедира тогава ?

Малко по-горе съм написала.
Ако има проблем между 22 и 31.12 - остава само да направите удръжка от следващата заплата. Дали е редно да удържате - чл. 271 от КТ

marpan_64

  • Публикации: 5686 / 479
Малко по-горе съм написала.
Ако има проблем между 22 и 31.12 - остава само да направите удръжка от следващата заплата. Дали е редно да удържате - чл. 271 от КТ

А чл.272 от КТ?

ХХХХХ

  • Публикации: 6332 / 925
А чл.272 от КТ?
За да няма спор е по-добре да платят аванс за м.12, а не заплатата за м.12 :)

marpan_64

  • Публикации: 5686 / 479
За да няма спор е по-добре да платят аванс за м.12, а не заплатата за м.12 :)

Защо? Може да са в цветущо здраве всички работници и никой да не се разболее в периода от 23.12. до 31.12.

elilova

  • Публикации: 81 / 0
да, дано никой не се разболее!

agro

  • Публикации: 6 / 0
Здравейте :) Един въпрос ме мъчи и четох ли четох, но черно на бяло отговор не видях... ако декларирам дължимите осигуровки за м.Септември на 5.10.2015г. с Декл.обрз.6 и 1, но ги платя на 24.10.2015г., ще бъдат ли начислени лихви за периода м/у 05.10 и 24.10, при положение, че декларирам и плащам в срок (25.10) или трябва да се спазва поредността заплати-плащане на осигуровки и накрая деклариране, за да нямаме задължения и лихви към НАП?  Аз лично като четох Наредбата Н-8 и ЗДДФЛ, не видях такова условие и го тълкувам, че поредността не е важна...важното е всичко да е в срок съобразно кога сa начислени заплатите за осигуровките(Д1) и кога са изплатени заплатите и е удържан ДОД по тях, за декларирането на ДОД в Д6...правилно ли разсъждавам?

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 24 000 членове!

Харесайте ни във Facebook