Публикуване на ГФО в ТР

19.12.2011, 15:00 8605 7

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


aktm

  • Публикации: 32 / 0
Здравейте върнат е публикувания в ТР ГФО на ЕООД за 2010г поради липса на нотариална заверка на пълномощното. Какво трябва да направя ..и ако е нова публикация до кога е срока? Благодаря предварително! Като вляза на справки в ТР ми излиза името на фирмата и с червени букви пише отказ...

МамаБожка

Re: Публикуване на ГФО в ТР
Отговор 1 | 19.12.2011, 16:52
7 дневен е срока да се коригирате и да публикувате нов ГФО с изискванията относно хартишляка

DAK

  • Публикации: 15 / 0
Re: Публикуване на ГФО в ТР
Отговор 2 | 19.12.2011, 17:16
Не е така!
Отхвърлянето е поради известенен "порок", недостатък, неправилно подаден ГФО ... незаверено пълномощно ...
Обжалаването неозначава корекция, промяна на първоначалното подадената информация - ГФО.
ТР променя вече прита информация, но не променяня новоприета.
Изисква се ново подаване и нова такса.
Съжалявам!

_Ketty_

  • Публикации: 537 / 18
Re: Публикуване на ГФО в ТР
Отговор 3 | 19.12.2011, 18:53
Наново с нова такса, може да ползваш документи от вече отхвърлените. Съвета ми е да подадеш в едно с отчета за 2011. Срока от 7 дни е за обжалване, но не и за подаване на ново, за това няма срок.

aktm

  • Публикации: 32 / 0
Re: Публикуване на ГФО в ТР
Отговор 4 | 19.12.2011, 20:43
Благодаря !!!

microfin

Re: Публикуване на ГФО в ТР
Отговор 5 | 19.12.2011, 22:30
Здравейте върнат е публикувания в ТР ГФО на ЕООД за 2010г поради липса на нотариална заверка на пълномощното. Какво трябва да направя ..и ако е нова публикация до кога е срока? Благодаря предварително! Като вляза на справки в ТР ми излиза името на фирмата и с червени букви пише отказ...
От началото на 2011  ще съществува е възможността за отстраняване на допуснати от заявителя  технически грешки или пропуски в документацията - ще се дават указания, за отстраняване на нередностите в срок (чл. 22, ал. 4 от ЗТР).  Дано с това намалеят нелепите откази, а с това и плащането на повторни такси.

microfin

Re: Публикуване на ГФО в ТР
Отговор 6 | 19.12.2011, 22:32
ЗТР
Чл. 22.
...
(4) (Нова - ДВ, бр. 34 от 2011 г., в сила от 01.01.2012 г.) Когато към заявлението на търговеца за вписване, заличаване или обявяване не са приложени всички документи, които се изискват по закон, или когато не е платена дължимата държавна такса, длъжностното лице по регистрацията дава указания на заявителя за отстраняване на нередовността. Указанията се оповестяват по електронната партида на търговеца или на електронната страница на агенцията, когато е подадено заявление за регистрация на търговеца, не по-късно от следващия работен ден от постъпването на заявлението в търговския регистър. Заявителят може да изпълни указанията и да ги представи чрез заявление по образец, определен в наредбата по чл. 31. Длъжностното лице постановява отказ, ако тези указания не са изпълнени до изтичането на срока по чл. 19, ал. 2.

МамаБожка

Re: Публикуване на ГФО в ТР
Отговор 7 | 19.12.2011, 23:46
Не е така!
Отхвърлянето е поради известенен "порок", недостатък, неправилно подаден ГФО ... незаверено пълномощно ...
Обжалаването неозначава корекция, промяна на първоначалното подадената информация - ГФО.
ТР променя вече прита информация, но не променяня новоприета.
Изисква се ново подаване и нова такса.
Съжалявам!

къде прочетохте за обжалване?

7 дневен е срока да се коригирате и да публикувате нов ГФО с изискванията относно хартишляка

нов означава ГФО с нова такса.. изисквания относно хартишляка, означава съответно заверено от нотариус пълномощно, заради което е върнат предишния ГФО

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 24 000 членове!

Харесайте ни във Facebook