Аз си имам такава услуга - в календара на телефона - за три минути мога да си отбележа всички празници през годината и като настъпи време телефонът ще ми свирне. Това в случай, че съм на необитаем остров и нямам закачен каледар на палмата :)

ПП: Извинете ме, ама... :)
В такъв случай мисля, че събирането на тези такси са стопанска дейност, съответно ви трябва касов апарат и всичко останало.
Но все пак изчакай знаещите да кажат или проучете по-добре въпроса. Предполагам, че в сайна на НАП, раздел "Въпроси и отговори" може да има нещо писано.
...приход от регламентирана деиност/ танцов състав/...

Това какво е?
Наем = стопанска дейност -> фактура + касова бележка или банков документ -> в края на годината ГДД -> данък.

1. Не.
2. Не.
3. Да.

Ако освен наемите имате и други приходи от такси и подобни, срещу които предоставяте услуги - те също са стопанска дейност.
Срочен ТД преминава автоматично в безсрочен, ако работникът отработи 5 дни след срока на срочния договор. В този случай не се прави нищо, не се подава Ув.62, но в системата на НАП ще стои като срочен. Няма проблем, освен ако някой ден на работника не му потрябва кредит, за кой обикновено искат да е на безсрочен ТД. Може по някое време да сключите ДС от срочен в безсрочен и да подадете Ув.62 вече за безсрочен.

Да се уволни и назначи не е препоръчително, защото може да се наложи да се плащат обезщетения, например за неползван отпуск.

По принцип командироването е действие, уредено в КТ, съответно плащането на командировъчни пари е обезщетение по КТ, от което се ползват работниците и служителите. Изпълнителят по ГД не е нито работник, нито служител. В този смисъл мисля, че е неправилно плащането на "разходи за пътуване и престой на физически лица", изпълнители по ГД да се нарича "командироване".

От друга страна в ЗДДФЛ в чл 13 като необлагаеми доходи са включени и дневните пари на лицата по ГД:
23. получените суми за командировъчни пътни и квартирни пари по правоотношения, които не са трудови, когато са за сметка на възложителя и са доказани документално по реда на действащото законодателство, както и дневните командировъчни пари, но не повече от двукратния им размер, определен за лицата по трудови правоотношения;

Та не знам...
В ЗКПО никъде не се говори за командировки, а за "разходи за пътуване и престой на физически лица..." :) В този случай не зная дали трябва да има заповед за командировка и т.н. или лицето просто представя фактури за път и нощувки (без дневни?).
Аз пиша номера, който е записал работодателя.
Ами те командировките по принцип са в обхвата на КТ, съответно трудовите правоотношения.
Преди време в някаква дискусия застъпвах мнението, че няма пречки по време на болничен да се подписват документи, още повече, че беше нещо в полза на или по желание на работника, но след като показаха съдебни решения за противното вече не настоявам. В светлината на това, ако сте подписали ДС в ден, в който сте в болничен може да се счете, че това ДС не съществува.



А ако е с промяна в длъжностните характеристики - не може да влязат в сила по-рано от датата на подписването й от работника.
Няма проблем да има няколко ДлХ - всяка следваща отменя предишната.
Не можете на повече от общо 12 часа дневно. Вариант - да излезете в отпуск по някой от двата договора, докато работите по третия.
Валутни разлики?
Тоест, в момента на подписване на ДС сте били в болничен ли?
Струва ми се, че няма да мине номера.
Бос съм по ДДС, но щом са задбалансови, не означава ли, че са минали на разход при купуването им, а задбалансовото водене е само за контрол на наличността (а е можело и да не се водят задбалансово)? Тоест, каквото е било е останало в 2014 г.?
На цели сектори в страна увеличават заплатите с по два-три месеца назад, например в образованието, а може би и на същите тези проверяващи от ИТ, тъй че зависи от промяната.
Не ми се струва изнасянето на пари от касата (дали от касиера, дали от друго подотчетно лице) да е "плащане". Защото ако е така никога няма да можем да дадем 10 или 15000 лв на управителя, за да ги внесе в банковата сметка на фирмата, което би било нонсенс.
Това не става ли?

Член единствен. (1) Определя от 1 януари 2017 г. нов размер на минималната месечна работна заплата за страната 460 лв. и на минималната часова работна заплата 2,78 лв. при нормална продължителност на работното време 8 часа и при 5-дневна работна седмица.
Имах предвид тази последователност:
1. Заповед или друг документ за новата структура, в сила от 01.03.
2. Заповед (същата или друга) или друг документ за закриване на старите и въвеждане на новите длъжости, в сила от 01.03.
3. Заповед (същата или друга) или друг документ за назначаване извършването на подбор, определяне на комисия, длъжностите, бройките, сроковете и т.н.
4. На тази база комисията извършва подбор, шефът удобрява, като резултатът ще влезе в сила от 01.03.
5. Уреждате трудовоправните отношения с хората - прекратяване или преназначаване, смитано от 01.03.

Може да се окаже, че ще има неспазени предизвестия от страна на работодателя.