Страници: [1] 2
        Здравейте ! От вчера се опитвам да си подам ГДД и не успявам . Като попълня баланса не мога да го съхраня и да продължа нататък.Някой може ли да ми помогне със съвет?Благодаря!

Предложих й този вариант с чл.71,но тя не желае.Някой я посъветвал да я съкратя по чл.328 - намаляване обема на работа,но тя е с дете до 3-годишна възраст и не съм сигурна ,че имам право.

Мога ли да я пусна в неплатен отпуск поне за месец без нейно съгласие?

Забравих да добавя,че тя иска да отиде на борсата за максимално време.

На 13.06.2014г. една от работничките се върна на работа след 2 години майчинство и веднага излезе в платен отпуск.За двете години майчинство отпуската й е 40 дни - до 08.08.2014г. До тук - добре,но след това аз нямам къде да я настаня на работа ,тъй като обекта на който тя работеше вече не съществува ,а навсякъде другаде имам хора и те са на постоянни трудови договори.
      Тя иска да напусне ,но не по взаимно съгласие.Дайте съвет - какво може да се направи?


След ревизия на едноличен търговец му се съставя акт и се назначава ревизия по ЗДДФЛ на съпругата .Съставя се акт и на нея.
Сумата по нейния акт трябва ли да се осчетоводи или то е частно задължение,което тя си го изплаща отделно - не касаещо фирмата.
Имам спор с колега,който твърди ,че нейното задължение произтича от ревизията на фирмата и за това трябва да се запише като задължение към бюджета в счетоводството на фирмата.Тъй като се касае за ЕТ,а той е и физическо лице.Моля ,който иска да ме насочи към правилния отговор на казуса.Според мен ,това е лично задължение ,тя има акт с посочена сметка по която да го плаща и с това се приключва задължението на фирмата.Едва когато ,ако тя не го изплаща,се получи заповед за запор този акт става касаещ фирмата.Това ли е правилно и ако не какво се предприема?

Много благодаря!

Моля,обяснете ми !Важно и спешно е ,а аз не съм имал случай с продажба на амортизирано изцяло ДМА.

Или това са пълни глупости?!
Но балансовата ст-ст е равна на изхабяването .

А кога се вписва
                  Д-т 241      10 000
                       К-т 205    10 000
И после може ли Д-т 411   5 000
                               К-т 705
                               К-т 4532

Щастлива Нова Година на всички!Имам въпрос,който може би е елементарен ,но искам да съм сигурен - как се отписва кола при продажба ,ако е напълно амортизирана?Какви са сметките и балансовата стойност?Ако е купена за 10хл.лв,приключила е амортизацията и отчетната ст-ст по 205 сметка е 10хл.,а е продадена за 5хл. как се отчита и отписва наличността?Благодаря ви!


Микроинвест Делта.В личният картон е записано постъпил ... важи до 14.07.2013г.Сега не ми е ясна следващата стъпка - какви дати да задам в картона й?

Много благодаря!Аз съм го вписала на стр.26 в трудовата книжка,но не ми е ясно как точно да му начисля осигуровките за периода от 15.07 до 14.08

Много благодаря!

От 15.07.2013г. съм съкратила една работничка.От НОИ я върнаха за УП3 и обезщетението по чл.222.Аз съм го вписала този един месец в трудовата й книжка,но вече бях приключила ведомостите за юли без да й начисля обезщетението.Какво да правя?Може ли да й го начисля от 1.08 до 31.08 - но така се губят дните от 15.07до 1.08.Дайте съвет!

СИРВ » работни графици
#17, 18.07.2013, 13:22
От Инспекцията по труда ми искат графици за организация и разпределение  на работното време. :hmmm:Това не са присъствените книги.ПОМОГНЕТЕ - КЪДЕ МОГА ДА СИ НАМЕРЯ ГОТОВИ ТАКИВА ЗА РАБОТА НА СМЕНИ.

Благодаря!А плащането  - аз го платих вече.

Ако си подал декларация по ДДС с грешна информация какво следва?Току-що ми дадоха отчет на фиск.памет за м.юни с различни от подадените в декларацията данни.Какво правим сега!?


Вече съвсем се обърках - ИД е продавач на улична сергия с код 52111003 .Колко му е МОД при положение,че е назначен на 4 часа?

Страници: [1] 2

Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook