Страници: [1]
Здравейте. Имам следният проблем. Аз съм собственик ан фирма - в момента имам пратка от Китай в ДЧЛ .Направих си регистрация, допусна ме до стъпка 9 заявка за митническо представитество, но при опит за избор на профил в края на зявката не ми излиза нищо от падащото поле, а от ДЧЛ ми казаха че трябава да избера МИСИ И БИМИС, но нищо не се получава. Някаква идея къде бъркам


Здравейте съпругът ми бе съкратен от предприятието , където работеше подари намаляване обема на работа. Бяха му изплатени обезщетение по по чл. 222 ал. 1 - за ненамиране на работа и чл. 224 ал. 1 - за неизползван годишен отпуск - по това което изчетох в чл.24 от ЗДДФЛ би следвало тези обезщетения да бъдат сумирани със облагаемия доход изплатен през годината като месечни възнаграждения и отбелязана като обща сума в приложение 1 от декларацията. Искам да попитам - дали съм права - много ще съм ви благодарна ако ми помогнете, за да не объркаме нещата.

Къде го прочетохте това за нулите?

Ами на две места в счетоводни форуми - единият беше одит, а другият сега го потърсих, но не мога да го открия. И точно както " алфа " е коментирала по-долу че е срещала в одит специално пишеше че щом си СОЛ подаваш декларация - имаш нямаш доход и затова се бях притеснила, защото трябвало да се подаде таблица 1 и 2 с изплатените осигуровки. Дори имаше предложения с годишната декл. 6 да се подадяли и тези две таблици от год. декларация по чл. 50, но това дори на мен ми се стори безумно. Още веднъж много благодаря за отговорите

Благодаря ви - аз се усъмних понеже прочетох че трябва да се подава задължително дори и с нули на дохода зареди таблица 1 и таблица 2 за изравняване на осигурителният доход, а и зареди полученото обезщетение през януари 2013 за неизползваните дни платен отпуск и понеже държа всичко да ми е наред реших да се обърна към вас за мнение и съвет. Много благодаря и хубав ден

Здравейте. Аз съм регистрирана като СОЛ на основание че упражнявам свободна професия консултант от средата на януари 2013 г. В началото на 2013 г. прекратих и трудовите си правоотношения с бившият ми работодател и той ми изплати обезщетение за неизползваната от мен отпуска и внесе в компетентната дирекция на НАП дължимият данък в/у сумата, за което ми е издадена бележка по чл. 45. През 2013 г съм си заплащала дължимите осигуровки по КСО , но нямам придобид доход. Моят счетоводител днес ми каза че не съм задължена да подавам декларация по чл. от ЗДДФЛ при положение че нямам придобити доходи от дейността. Аз обаче не съм напълно убедена в това и понеже прочетох противоречиви мнения по въпроса в които бе отбелязано че трябва да подам декларация в която да отбележа че нямам доход и да попълня таблица 1 и 2 за изравняване на осигурителният доход. Ще съм ви много благодарна на запознатите с тази тематика - ако може да ми кажете какво е вашето мнение по въпроса. Предварително благодаря


Извинявам се много грешно съм изчела - няма промяна за срока на подаване пак е до 30 април следващата година - много се извинявам за недоглеждането от моя страна. Ще съм благодарна ако може да ми отговорите все пак кои код трябва да попълня в т.8

Здравейте. Аз съм регистрирана като самоосигуряващо се лице от януари 2013 г. Не съм имала доход от упражняваната от мен дейност, но през ежемесечно съм внасяла дължимите по закон осигуровки и съм подавала декл. обр. 1 в терот. поделение на НАП, като се осигурявам и за временна неработоспобност и майчинство. Изчетох указанията за попълване на декл 6, но не съм съвсем наясно как да я попълня - имам 3 въпроса и ще съм ви страшно благодарна ако може да ми помогнете :
1, Кои код трябва да попълня в точка 8,1, при попълване на декл 6 за 2013 г.

2,И попаднах на изменение на наредбата Н - 8 на сайта на НАП и видях че там срока за подаване на декл.6 от самоосигуряващи се лица вече не е еднократно до 30 април следващ годината за която се отнася- това означава и че освен год декл.6 за 2013 г. която следва да попълня , трябва и всеки месец заедно с подаваната от мен декл обр.1 да подавам и декл. обр.6

3, 2,От м. ноември съм в болничен и дължа само вноски за здравно осигуряване при попълване на декл 6 за януари 2014 г. при положение че дължа само вноска за ЗО в/у обезщетение за врем. нераб. кой код трябва да попълня в точка 8,

Предварително благодаря за отделеното време

Страници: [1]

Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook