Счетоводна услуга

16.12.2016, 12:23 3865 4

16.12.2016, 12:23
Публикации: 308 / 9
Малко глупав въпрос,но все пак искам да Ви питам или да ми дадете съвет.Трябва да съставя ГФО ,на лице което ще ми извърши друга услуга или на приятел и няма да получа възнаграждение за тази услуга.Мога ли вместо договор за сч.услуга да изготвя Споразумение за еднократна безвъзмездна сделка?
#1 | 16.12.2016, 12:58
Публикации: 9297 / 1557
Малко глупав въпрос,но все пак искам да Ви питам или да ми дадете съвет.Трябва да съставя ГФО ,на лице което ще ми извърши друга услуга или на приятел и няма да получа възнаграждение за тази услуга.Мога ли вместо договор за сч.услуга да изготвя Споразумение за еднократна безвъзмездна сделка?
Можете да направите каквото искате. Според мен между "безвъзмездна услуга" и "недокументирана услуга (приход)" почти няма разлика.
Вижте и актуалния ЗСч. В стария вариант се изискваше облигационно отншение със съставителя на ГФО. Не помня дали отпадна.
#2 | 19.12.2016, 14:41
Публикации: 308 / 9
Благодаря!Лицата не са свързани с мен по никаква линия.
#3 | 19.12.2016, 17:07
Публикации: 306 / 36
Трябва да съставя ГФО ,на лице което ще ми извърши друга услуга ..................
Това е бартер. Ако имате регистрация по ЗДДС погледнете третирането на бартера.
#4 | 19.12.2016, 19:58
Публикации: 6403 / 1129
Моето мнение е, че е най-добре да си направите договор за годишно приключване.
Ако сте ЮЛ ще вземете на приятеля само данъка и ще остане вземане от него, което дори няма да се отрази на баланса.
Ако сте ФЛ, може да не пускате приход, защото пприходът се признава при ефективното му получаване и докато не Ви "плати" не дължите данък.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група