Автор Тема: Освобождаване от задължение за подаване на годишна данъчна декларация  (Прочетена 2044 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tm.service

  • Регистриран
  • Публикации: 6
  • Рейтинг: 0
Здравейте!  СОЛ, които не полага личен труд, съответно няма данък, единствено се самоосигурява върху избран осигурителен доход в ЕООД подава ли ГОД по чл.50/няма други доходи/? Извинявам се, вероятно е коментиран въпроса.




Неактивен ХХХХХ

  • Старши потребител
  • Публикации: 1780
  • Рейтинг: 124
Щом няма доходи каква ГДД да подава?

Само че при заверка на осигурителната книжка ще се наложи на дълго и на широко да обяснява на лелките от НОИ защо няма ГДД, пък иска да му се завери осиг.стаж....




Неактивен irenabrili

  • Почетен член
  • Публикации: 3774
  • Рейтинг: 325
  • Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят. Бъртранд Ръсел
 :question:
Ако ЕООД-то има дейност, независимо печалба или загуба, не се ли заверява осигурителната книжка?




Неактивен ХХХХХ

  • Старши потребител
  • Публикации: 1780
  • Рейтинг: 124
:question:
Ако ЕООД-то има дейност, независимо печалба или загуба, не се ли заверява осигурителната книжка?
Не съм казала подобно нещо :)
Като тръгнем да спазваме КСО: Има дейност - има задължение за самоосигуряване, има направени вноски - има осиг.стаж и осиг доход поне 420 лв месечно.
Ако тръгнем по "логиката" на служителките, заверяващи осиг.книжки: Няма доход - няма основание за самоосигуряване, няма заверка на осиг.стаж. И това е от години... И всеки ден се потим да обясняваме... За съжаление още не са се научили...




Неактивен marpan_64

  • Почетен член
  • Публикации: 2424
  • Рейтинг: 105
Изобщо няма нужда от обяснения при заверка на осиг.книжка.




Неактивен irenabrili

  • Почетен член
  • Публикации: 3774
  • Рейтинг: 325
  • Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят. Бъртранд Ръсел
ХХХХХ,
аз точно това исках да си изясня -каква е практиката :good:

А тя явно е отчайваща....




Неактивен tm.service

  • Регистриран
  • Публикации: 6
  • Рейтинг: 0
Благодаря Ви за коментарите. И пак да попитам: Какво обяснявате, ако печалбата на фирмата е по малка от годишния осигурителен доход на СОЛ? Имат ли основание да откажат заверката...




Неактивен ditzve

  • Редовен потребител
  • Публикации: 309
  • Рейтинг: 10
Нямат основание да отказват заверка.важното е фирмата да има дейност през годината-независимо от печалбата.
Поне на мен досега не са ми отказвали заверка,поради тази причина и никога не са искали ГДД по чл.50,ако лицето няма какво да декларира.Казвам-досега.







Следете ни във Facebook

Последни теми


Последно в Новини

Говорилня

Тази функционалност на форума е само за регистрирани потребители.
Регистрирай се или влез в своя профил.

Най-активни

Тази функционалност на форума е само за регистрирани потребители.
Регистрирай се или влез в своя профил.