Автор Тема: Изчисляване на обезщетение по чл. 222, ал.1  (Прочетена 9044 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен ХХХХХ

  • Старши потребител
  • Публикации: 1817
  • Рейтинг: 128
При лицето е члена по който ще бъде съкратен!
...
?!?
Как така при него е члена?

По същество - отваряте КТ и четете това обезщетение при кои начини на уволнение се прилага. Ако не Ви харесва - търсите нещо друго. Ако искате "пълна" борса - четете внимателно КСО и избирате нужния член, който ще е изгоден за двете страни и няма да е в работника ;)




Неактивен dalila

  • Почетен член
  • Публикации: 3920
  • Рейтинг: 158
За да не се ползва чл.222 :) бих препоръчала да се погледнат чл.чл.71, 327, 331 КТ




Неактивен Enst

  • Регистриран
  • Публикации: 104
  • Рейтинг: 1
При нас чл.71 отпада, т.като работника е на постянен ТД.
При чл.331 доколкото виждам също се дължи обезщетение, и то в четирикратен размер.
При чл.327 - не отговаряме на нито една от точките.

XXXXX, dalila     :thankyou:
а и както казах, все още всичко е на етап - проучване на възможностите :) , целта е и двете страни да останат максимално доволни  :friends:





Активен ХХХХХ

  • Старши потребител
  • Публикации: 1817
  • Рейтинг: 128
Защо пренебрегвате чл.71? Ами назначете го на нова длъжност със срок на изпитване и след десетина дни го уволнете.
И вълкът сит , и агнето цяло :)




Неактивен Enst

  • Регистриран
  • Публикации: 104
  • Рейтинг: 1
 :hmmm: ... :yes3: :thumbup: интересна идея




Неактивен Yordan_Andonov

  • Регистриран
  • Публикации: 93
  • Рейтинг: 2
Привет колеги.
От 2 дена ме мъчи това обезщетение и си блъскам главата напразно. Казусът е следния. Лицето е съкратено от работа считано от 21.11.2013 г., подава молба за изплащане на обезщетение по чл. 222. Работя с програма на Микроинвест и прочетох, че за да излезе обезщетението в рекапитулацията и ведомостите за м.12 трябва да се създаде нов картон на лицето, където само да се начисли това обезщетение. Лицето е регистрирано на борсата и към момента не е започнало работа. Работодателя е длъжен да му начисли за периода от 21.11.2013 г. до 21.12.2013 г. осигуровки за фонд пенсии и ДДФЛ. Въпроса ми е след като периода обхваща 2 месеца, и за м. 11 декларациите са подадени, трябва ли да се подава Д1 за м.12 включваща начислените му осигуровки по обезщетението и изобщо как става това. Просто незнам какво да правя, моля за помощ. Благодаря предварително.




Неактивен Yordan_Andonov

  • Регистриран
  • Публикации: 93
  • Рейтинг: 2
При положение, че за м.11 декларациите са подадени, а за този месец има дни в които обезщетението тече, как да подам декларация 1 за м 11, при положение, че следва да подам декларация с обезщетението от 1.12 до 20.12 и съответните удръжки. 2 декларации ли трябва да подам? Сега ще нареждам осигуровки за м.12, в които трябва да включа удръжките от обезщетението в периода 21.11 - 20.12 или само от 01.12 до 20.12? Моля за помощ.




Активен ХХХХХ

  • Старши потребител
  • Публикации: 1817
  • Рейтинг: 128
Две Д1. Виж с какъв код трябва да са на Вид осигурен.
Осигуровките се внасят заедно с поредното плащане към НАП.
За Д6 не си спомням какво се правеше.

Сумата на обезщетението се разделя в двата месеца пропорционално на работните дни




Неактивен Yordan_Andonov

  • Регистриран
  • Публикации: 93
  • Рейтинг: 2
С текущото плащане на осигуровките за м.12, ще включа и осигуровките към обезщетението за текущия месец, а за м. 11 да напиша ли допълнително нареждане, като отбележа срока на дължимите осигуровки от датата на възникване на обезщетението до края на месеца със съответната сума




Неактивен adigot

  • Регистриран
  • Публикации: 2
  • Рейтинг: 0
Здравейте,

Най прегледно и да си пуснете две Д1 за 11 и 12 месец на даденото ЕГН
Отделно платежно върху сумата за осигуровките на тази част от обезщетението за 11 месец .
Две декларации 6 за 11 и 12  месец 2013.

Поздрави!




Неактивен Yordan_Andonov

  • Регистриран
  • Публикации: 93
  • Рейтинг: 2
Много благодаря за отговорите.




Неактивен lopes_lopes

  • Регистриран
  • Публикации: 1
  • Рейтинг: 0
Здравейте,аз съм съкратена по чл.328 ал.1 и трябва да получа обезщетение по чл.222 как сама си го изчисля колко ще е то? Благодаря ви предварително.




Неактивен svetlakercheva

  • Редовен потребител
  • Публикации: 802
  • Рейтинг: 43
  • Когато се изкачваш по стълбата - поздравявай, защото когато слизаш срещаш същите хора!
Обезщетението ще е в размер на брутното Ви трудово възнаграждение за времето, през което сте останали без работа, но за не повече от 1 месец.




Неактивен alfa

  • Старши потребител
  • Публикации: 1600
  • Рейтинг: 156
  • Щастието е като здравето - ако не го забелязваш, значи го имаш ...




Следете ни във Facebook

Последни теми


Последно в Новини

Говорилня

Тази функционалност на форума е само за регистрирани потребители.
Регистрирай се или влез в своя профил.

Най-активни

Тази функционалност на форума е само за регистрирани потребители.
Регистрирай се или влез в своя профил.