Промяна на икономическата дейност

31.07.2013, 11:30 7243 15

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ivon_2005

• Публикации: 36 / 1
Здравейте,
имам нужда от помощ във връзка със следния казус: Трябва да сменя икономическата дейност на фирмата. Длъжностите на служителите се запазват, ще им пусна ДС само за промяна в РЗ. И въпросите са: трябва ли да уведомя НАП по чл.62 или при подаване на Д1 ще видят тази промяна? Трябва ли да подавам нещо в ТР, НСИ и др.?

n_alex76

• Публикации: 384 / 26
Ние не сме подавали нищо.От Д1 се вижда информацията.Само проверете %ТЗПБ за новата дейност.

Елена-

• Публикации: 2360 / 110
Здравейте,
имам нужда от помощ във връзка със следния казус: Трябва да сменя икономическата дейност на фирмата. Длъжностите на служителите се запазват, ще им пусна ДС само за промяна в РЗ. И въпросите са: трябва ли да уведомя НАП по чл.62 или при подаване на Д1 ще видят тази промяна? Трябва ли да подавам нещо в ТР, НСИ и др.?

Не се подава уведомление за смяна на РЗ. За смяната на дейността ще се види по Д1

illusion

• Публикации: 167 / 3
На нас от НСИ ни наложиха промяна в икономическата дейност - от търговия на дребно преминаваме към търговия на едро, като служителката от НСИ ме уведоми, че отчетите за 2012( не знам защо чак сега ги обработват) ще бъдат с новият код. В такъв случай % ТЗПБ от 0.4 се променя на 0.5%. Въпросът ми е какво ще стане с тази разлика при положение, че през цялата 2012г и почти цялата 2013г служителите са осигурявани върху 0.4%?
Да не ни подгонят сега НАП :(

irenabrili

• Публикации: 4401 / 441
Според мен, трябва да въведете промяната от момента, в който са Ви я наложили, а не със стара дата. И, апропо, има ли официален документ за това?

illusion

не няма официален документи, а с разговор по телефона...
Служителката ми обясни, че автоматично в нап се сменя КИД и по никакъв начин нямало да ни повлияе..

delphine

• Публикации: 3647 / 464
А прави ли са от НСИ за тази промяна ? Вие съгласни ли сте с тях по същество ?

illusion

Да прави са. Фирмата от самото начало се е водила търговия на дребно, въпреки че няма търговски обект и сега от НСИ искат да се заведе като търговия на едро.

delphine

• Публикации: 3647 / 464
Ако е така то излиза,че до момента сте внасяли осиг. вноски върху МОД за друга дейност и следва да направите необходимите за това корекции, вкл. и ТЗПБ да приведете в съответствие. Все пак тази промяна не е наложена от НСИ, а просто НКИД е приведена в съответствие на действително извършваната.

illusion

Да всъщност е така. Благодаря за съдействието  :smile1:

illusion

Здравейте. Имам следният проблем с НСИ:
при попълване на КИД в отчетите на НСИ не ми приема въведения КИД на основание, че КИД се различава с въведения от предходната година или се различава от обявения в търговският регистър. Но фирмата е регистрирана 2013, и в АВ не е вписън КИД ??? аз ли бъркам нещо?? :(

alfa

Здравейте. Имам следният проблем с НСИ:
при попълване на КИД в отчетите на НСИ не ми приема въведения КИД на основание, че КИД се различава с въведения от предходната година или се различава от обявения в търговският регистър. Но фирмата е регистрирана 2013, и в АВ не е вписън КИД ??? аз ли бъркам нещо?? :(

И при мен излиза това съобщение при новорегистрираните фирми през 2013г.

illusion

И при мен излиза това съобщение при новорегистрираните фирми през 2013г.

Имате ли някакво решение? :(

illusion

Много моля за помощ, ако някой друг е имал същият проблем :(

create

• Публикации: 1626 / 186
Ако ползвате техническа помощ по обявените телефони на НСИ, моля, споделете как се решава този проблем :)

illusion

Писах мейл на НСИ и те ми отговориха, че било предупредително съобщение и не трябвало да му обръщам внимание...

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост