Декларация 1 за самоосигуряващо се лице

21.01.2013, 11:19 16709 43

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


mar94

  • Публикации: 3 / Рейтинг: 1
При невнасяне на осигуровки от самоосигуряващо лице в срок до 25 число какви са сроковете за подаване на декларация 1съгласно промените след 01.01.2013 г. ? В случай на невнесени осигуровки за 2012 г. и неподадени деклараии 1 в какви срокове следва да се подадат декларации 1 за предходната година ?За месец Декември 2012 год. следва ли  при невнасяне да се подаде декларация  до 25.01.201з год?

marpan_64

  • Публикации: 3091 / Рейтинг: 152
За 2012 година - до 10 дни след внасяне на осигурителните вноски, според мен.

dalila

  • Публикации: 4355 / Рейтинг: 182
за 2012 г. по стария ред - след внасяне на осигуровки
от 2013 г. - до 25-число на следващия месец, без значение внесени или не осигуровки

sunwalker

  • Публикации: 306 / Рейтинг: 8
аз първо подадох 1 и 6 за 12.2012 г. и веднага ми светнаха като задължения в НАП. Срокът за плащане на осигуровките е 25.01., а ДДФЛ 25.02

SBR

  • Публикации: 241 / Рейтинг: 7
Сигурно повтарям  въпроса,но искам да съм сигурна.Имам един СОЛ,който има проблем по ЕГН-още не мога да го изчистя - неприхванати неща,за които се иска време.Няма да успея до 25-ти да ги оправя и смятам да не внасям осигуровките за декември,защото кашата ще стане още по-голяма.Имам и друг СОЛ,който пък не се  е осигурявал във времето назад-поне здравна - и сега има фирма,но му излизат куп задължения.Та,ако задържа декемврийските осигуровки,за да се изчистят нещата-какви са санкциите,ако внеса осигуровките за декември след 25.01. и тогава подам и Д1.Не съм сигурна дали това ще стане в януари или февруари?

Таня-ЛС

  • Публикации: 2983 / Рейтинг: 150
лихви.............

SBR

  • Публикации: 241 / Рейтинг: 7
Лихви за осигуровките-ок,а Д1,да я подам ли до 25-ти?Или с внасяне на осигуровките?

Таня-ЛС

  • Публикации: 2983 / Рейтинг: 150
 КСО чл. 7
4) (Изм. - ДВ, бр. 1 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г., предишна ал. 3 - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г. изм. - ДВ, бр. 94 от 2012 г., в сила от 01.01.2013 г.) Осигурителните вноски за самоосигуряващите се лица се внасят лично или чрез осигурителни каси до 25-о число на месеца, следващ месеца, за който се дължат.


чл.3 от НАРЕДБА № Н-8 ОТ 29 ДЕКЕМВРИ 2005 Г. ЗА СЪДЪРЖАНИЕТО, СРОКОВЕТЕ, НАЧИНА И РЕДА ЗА ПОДАВАНЕ И СЪХРАНЕНИЕ НА ДАННИ ОТ РАБОТОДАТЕЛИТЕ, ОСИГУРИТЕЛИТЕ ЗА ОСИГУРЕНИТЕ ПРИ ТЯХ ЛИЦА, КАКТО И ОТ САМООСИГУРЯВАЩИТЕ СЕ ЛИЦА
2. от самоосигуряващите се лица:
а) до 25-о число на месеца, следващ месеца, за който се отнасят данните за тях;
б) до 25-о число на месеца, следващ месеца, за който се отнасят данните за лицата по чл. 4, ал. 9 от Кодекса за социално осигуряване, когато със съгласието на самоосигуряващото се лице участват в упражняваната от него трудова дейност;

tiger_schet

  • Публикации: 25 / Рейтинг: 0
КСО чл. 7
4) (Изм. - ДВ, бр. 1 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г., предишна ал. 3 - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г. изм. - ДВ, бр. 94 от 2012 г., в сила от 01.01.2013 г.) Осигурителните вноски за самоосигуряващите се лица се внасят лично или чрез о...

Може ли едно уточнение. За самоосигуряващ за 2013.01 осигуровките. Преди беше до 10 число плащане и подаване на Декл.1 след това. Сега с тази дата 25? Пак ли остава внасянето към реп. бюджет до 10 число, а подаването на Декл. 1 до 25 число?
Също така за Декл. 6 до 30 април си остава срока нали. Това са измененията както ги разбирам. Кажете прав ли съм.

marpan_64

  • Публикации: 3091 / Рейтинг: 152
Може ли едно уточнение. За самоосигуряващ за 2013.01 осигуровките. Преди беше до 10 число плащане и подаване на Декл.1 след това. Сега с тази дата 25? Пак ли остава внасянето към реп. бюджет до 10 число, а подаването на Декл. 1 до 25 число?
Също така за Декл. 6 до 30 април си остава срока нали. Това са измененията както ги разбирам. Кажете прав ли съм.

Внасянето на осигуровките - до 25-то число. За д.6 - така е.

tiger_schet

  • Публикации: 25 / Рейтинг: 0
Внасянето на осигуровките - до 25-то число. За д.6 - така е.
Искаш да кажеш, че това е реалната промяна, преди до 10 число , а сега до 25 могат да се внасят? Уточнявам пак, да не объркам нещо, защото се бях засилил днес да ги внасям към реп. бюджет.

marpan_64

  • Публикации: 3091 / Рейтинг: 152
КСО: Чл.7(4) (Изм. - ДВ, бр. 1 от 2002 г., предишна ал. 3, бр. 105 от 2006 г., изм., бр. 94 от 2012 г., в
сила от 1.01.2013 г.) Осигурителните вноски за самоосигуряващите се лица се внасят лично или
чрез осигурителни каси до 25-о число на месеца, следващ месеца, за който се дължат.

tiger_schet

  • Публикации: 25 / Рейтинг: 0
КСО: Чл.7(4) (Изм. - ДВ, бр. 1 от 2002 г., предишна ал. 3, бр. 105 от 2006 г., изм., бр. 94 от 2012 г., в
сила от 1.01.2013 г.) Осигурителните вноски за самоосигуряващите се лица се внасят лично или
чрез осигурителни каси до 25-о число на месеца, следващ месеца, за който се дължат.
Благодаря. Някой друг ден повече в банките ще ги държим парите  :wink1: барем избием някой лев или стотинка хахаха... а други милиони

Hristo Kolev

  • Публикации: 4 / Рейтинг: 0
Здравейте,
Някой ще ми помогне ли? Трябва ми попълнена декларация №1 за самоосигуряващо се лице за 01.2014 за 420лв. Благодаря ви, предварително!

marpan_64

  • Публикации: 3091 / Рейтинг: 152
Здравейте,
Някой ще ми помогне ли? Трябва ми попълнена декларация №1 за самоосигуряващо се лице за 01.2014 за 420лв. Благодаря ви, предварително!

Да. И? До къде стигате? Какво Ви затруднява?

eekoleva

  • Публикации: 189 / Рейтинг: 2
Моя въпрос е за Д 1 за лице на заплата по ТД за м.12.2013 при годишното призчисляване на ДОД е възстановена сумата 29.00 лева, т.е. от ДОД за заплата за м.12.2013 в размер на 50 лева е приспаднат 29.00 лева и е внесен реално 21.00 лева правилно ли е в Д 1 т.31 а да се полпълни 50 лв. или реално внесения 21 лева , защото в Д 6 е попълнен реално внесения данък 21.00
Къде от НАП засичат данъка при подаване в ГДД по чл.50  - ще има ли грешка?
Благодаря

Hristo Kolev

  • Публикации: 4 / Рейтинг: 0
Да. И? До къде стигате? Какво Ви затруднява?

Благодаря ви, за желанието да ми помогнете. Мисля, че успях да се справя.

eekoleva

  • Публикации: 189 / Рейтинг: 2
ако лице работи по ТД при един работодател на 4 часов р.ден по чл.67 ал.т1.-бесрочен ТД и при друг работодател пак на ТД пак на 4 часа пак по чл.67 ал.1 т.1 кой вид осигурен се подава в Д 1,  точка 12  - 01  или  04

delphine

  • Публикации: 3530 / Рейтинг: 429
За работа по основен трудов договор се подава 01, а за работа по втори трудов договор се подава 04. Основен е възникналият първи по време ТД.

pmihaleva

  • Публикации: 647 / Рейтинг: 45
Със сигурност един от двата договора му е основен - този, който като време е сключен първи. За него работодателят подава с код 01, а другият работодател подава с 04.

Сега видях, че delphine вече е отговорила.