Автор Тема: Сметка за изплатени суми по чл. 45, ал. 4 от ЗДДФЛ  (Прочетена 54185 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ani8101

  • Регистриран
  • Публикации: 2
  • Рейтинг: 0
Здравейте,

Има ли възможност в новата сметка да не се генерират задължително дата на издаване и на договора, а тези полета да имат и опция да бъдат празни с възможност за допълнително попълване на ръка?

Като Ви благодаря предварително за отговора,

Оставам с поздрав, Ани Александрова




Неактивен Katya

Здравейте,

Има ли възможност в новата сметка да не се генерират задължително дата на издаване и на договора, а тези полета да имат и опция да бъдат празни с възможност за допълнително попълване на ръка?

Като Ви благодаря предварително за отговора,

Оставам с поздрав, Ани Александрова

Готово - направено. Предложението Ви е разумно и го направихме веднага.
Поздрави,
Катя




Неактивен Katya

Здравейте,
не виждам къде е указан месеца, за който се отнася СИС. Попълвам месеца във формата, но в разпечатката не се вижда

Днес сме правили корекция в текста на реда от СИС "През месец mmmm 2014г. съм осигурен върху максималния осигурителен доход:". Ако това е бил проблема, то вече е ОК.




Неактивен ani8101

  • Регистриран
  • Публикации: 2
  • Рейтинг: 0
Готово - направено. Предложението Ви е разумно и го направихме веднага.
Поздрави,
Катя

Благодаря на Вас и на целия Ви екип за професионализма! Изключително полезни и точни сте във всичко, което правите!

Хубав ден, Ани Александрова 




Неактивен biserb

  • Регистриран
  • Публикации: 24
  • Рейтинг: 0
Здравейте,
Попълвам данните за доход от извънтр. правоотношения за м.10 2013г. Когато избера отметката, че доходът се отнася за 4-то тримесечие, в т.2 на СИС /нормативно признати разходи/ стои сума 0,00/нула/, въпреки че преди това съм избрал % НПР.
PS
Ако не се сложи отметката за 4-то тримесечие, сумата по т.2 се попълва




Неактивен pmihaleva

  • Редовен потребител
  • Публикации: 626
  • Рейтинг: 41
Първо уточнете защо избирате четвърто тримесечие - ако ще плащате сега за работа, която е извършвана през месец октомври 2013 г., не е четвърто тремесечие, а е първо за 2014 г. Гледа се датата на плащане.




Неактивен biserb

  • Регистриран
  • Публикации: 24
  • Рейтинг: 0
Първо уточнете защо избирате четвърто тримесечие - ако ще плащате сега за работа, която е извършвана през месец октомври 2013 г., не е четвърто тремесечие, а е първо за 2014 г.. Гледа се датата на плащане.
Доходът е изплатен на 26.11.2013, отнася се за м.10 2013г. Тогава са издадени СИС и СБ, но сега не мога да ги намеря и искам да ги генерирам отново, за да ги изпринтя :)




Неактивен pmihaleva

  • Редовен потребител
  • Публикации: 626
  • Рейтинг: 41
Вижте уточнението в сметката: "Когато сумата се изплаща през четвъртото тримесечие на годината, на основание чл. 65, ал. 12 от ЗДДФЛ авансов данък не се удържа и внася. В тези случаи се попълват само редове 1, 5, 6 и 9!"

Затова в конкретния случай, за който питате ред 2 не е попълнен.




Неактивен biserb

  • Регистриран
  • Публикации: 24
  • Рейтинг: 0
Вижте уточнението в сметката: "Когато сумата се изплаща през четвъртото тримесечие на годината, на основание чл. 65, ал. 12 от ЗДДФЛ авансов данък не се удържа и внася. В тези случаи се попълват само редове 1, 5, 6 и 9!"

Затова в конкретния случай, за който питате ред 2 не е попълнен.

Благодаря, това уточнение ми убягваше, а ТРЗ и ЛС Про попълваше суми в т.2 и това ме подведе допълнително :)




Неактивен Снежана

  • Регистриран
  • Публикации: 9
  • Рейтинг: 0
Здравейте,
попълвам СИС за доходи от наем. Използвала съм бланката и преди и не съм имала проблем. Днес обаче в ПДФ файла ми се генерира бял лист. При мен ли е проблема? Преди малко генерирах СИС да доходи от извънтрудови правоотношения и излезе нормално.
Благодаря предварително.




Неактивен Katya

Здравейте, тествахме и всичко е нормално. Вероятно проблемът е бил временен. Пишете, ако забележите, че СИС пак не се отпечатва.




Неактивен loreensx

  • Регистриран
  • Публикации: 2
  • Рейтинг: 0
Здравейте, моля за помощ!
Сметката за изплатени суми и Служебната бележка ми излизат по по-различен начин- прикачих файл за справка. Изготвям Сметката като влизам в Бланки , но не ми иска сметка по която данъкът и преведен. Моля за помощ ! Спешно !




Неактивен Katya

Здравейте, "сметка по която данъкът е преведен" отпадна, като реквизит от Служебната бележка от 2014 година.




Неактивен loreensx

  • Регистриран
  • Публикации: 2
  • Рейтинг: 0

Неактивен panova_h

  • Регистриран
  • Публикации: 1
  • Рейтинг: 0
  • Този, когото носят на ръце, не знае колко е дълъг пътят до града.
Здравейте,

само при мен при изкарване на служебна бележка за доход от юни, в служебната бележка влиза в графата за трето тримесечие, или не съм разбрала нещо как да я направя?




Неактивен Katya

Здравейте,

тествах и всичко е наред. За СИС с дата 30.06.2014 излиза второ тримесечие в служебната бележка. Според мен не сте задали правилно самата дата на служебната бележка. Прикачам тестовия файл към поста, за да видите. Ако искате желаете прикачете и Вие, за да ни покажете.




Неактивен lucky6

  • Регистриран
  • Публикации: 1
  • Рейтинг: 0
Здравейте!

бланката е страхотна, но защо на ред 2 вместо да изчислява нормативно признатите разходи от горния ред ми излиза 0,00? Само заради това няма да мога да я ползвам. Възможно ли е да излизат 25% НПР?




Неактивен dijit

  • Регистриран
  • Публикации: 199
  • Рейтинг: 11
Здравейте!

бланката е страхотна, но защо на ред 2 вместо да изчислява нормативно признатите разходи от горния ред ми излиза 0,00? Само заради това няма да мога да я ползвам. Възможно ли е да излизат 25% НПР?

Вероятно не попълвате правилно в първоначалните стъпки! Ползвам бланката от години и никога не съм имал проблеми! Проверете и опитайте отново.




Неактивен pmihaleva

  • Редовен потребител
  • Публикации: 626
  • Рейтинг: 41
Здравейте!

бланката е страхотна, но защо на ред 2 вместо да изчислява нормативно признатите разходи от горния ред ми излиза 0,00? Само заради това няма да мога да я ползвам. Възможно ли е да излизат 25% НПР?

Това е така само когато сумата по договора се изплаща през четвъртото тримесечие на годината. Вижте указанията към сметката: "Когато сумата се изплаща през четвъртото тримесечие на годината, на основание чл. 65, ал. 12 от ЗДДФЛ авансов данък не се удържа и внася. В тези случаи се попълват само редове 1, 5, 6 и 9!"  Това, за което пишете е ред 2 и той в случая не се попълва.
Ако искате да се убедите, че е така, просто махнете отметката, направете проба за договор, който НЕ е  платен през последното тримесечие, а по-рано и тогава в р.2 ще излязат НПР.




Неактивен eekoleva

  • Регистриран
  • Публикации: 165
  • Рейтинг: 1

изчислявам ГД на пенсионер- лицето е посочило, че е пенсионер и не желае да бъде осигурен за ДОО И ДЗПО
1. ГД е за 400.оо лева използвам калкулатора но сумата в сл.бел.не отива в 4 трим.а за 1 во трим., посочила съм, че е за 4 то трим и е без ДОД.
2. следва ли да се иска инфо  дали работи на ТД и дали се дължат осигуровки ако работи на ТД
3.в декларацията е посочил че за месец октомври НЕ е осигурен на друго основание и възнагражденията заедно с това по този ГД,намалени с НПР не надвишават мин.РЗ
4.ГД се изчислява за м.10.2014 и  и ще се плати октомври и е без ДОД







Следете ни във Facebook

Последни теми


Последно в Новини

Говорилня

Тази функционалност на форума е само за регистрирани потребители.
Регистрирай се или влез в своя профил.

Най-активни

Тази функционалност на форума е само за регистрирани потребители.
Регистрирай се или влез в своя профил.