Автор Тема: втори трудов договор  (Прочетена 21831 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен klava_79

  • Регистриран
  • Публикации: 6
  • Рейтинг: 0
Здравейте!Какъв е  начина за сключване на такъв договор с лице което работи по основен 8 часа?Говоря за наемане на външно лице,което ще замества работника,които е болничен!За вътрешно заместване не става защото титуляра е сам......На колко часа има право по втория трудов договор.....и как да бъде формулиран"до завръщането на титуляра"?Благодаря!




Неактивен Таня-ЛС

  • Почетен член
  • Публикации: 2939
  • Рейтинг: 106
  • Учи занаята, вместо триковете в занаята!
Re: втори трудов договор
Отговор 1 | Юни 01, 2012, 12:14
На основание чл. 111 за срок до завръщането на ................... . Не може да работи повече от 4ч и ще трябва да ви подаде декларация, че е съгласно да работи по 48ч седмично. Тази декларация трябва да подава на всеки 4м




Неактивен megy11

  • Регистриран
  • Публикации: 148
  • Рейтинг: 7
Re: втори трудов договор
Отговор 2 | Юни 01, 2012, 15:33
На основание чл.111 КТ, във връзка с чл.68, ал.1, т.3 Кт до завръщане на Х.
Ако желаете и клауза за изпитване по чл.70- със срок на дейсвие - до 6м. и в полза на...

Трябва да знаете разпределението на работното време по основния трудов договор и какво мислите да е вашето, за да не нарушите междудневната почивка от 12ч.

Ако ще се нарушава, ТД  трябва да е с непълно РВ - 3ч. напр.

За другото ЛС Вие писала.




Неактивен klava_79

  • Регистриран
  • Публикации: 6
  • Рейтинг: 0
Re: втори трудов договор
Отговор 3 | Юни 02, 2012, 14:29
Благодаря за отговорите.......не искам да се нарушава кодекса....основния договор е на 8 часа.....а допълнителния ......трябва да е толкова ,колкото да не нарушаваме закона.........все пак трябва да има някакво решение...при положение че работното място не може без служител и трябва да се наеме законно такъв който да замества дълго отсъстващ /примерно 3 месеца/титуляр..нали?




Неактивен maldiva

  • Регистриран
  • Публикации: 26
  • Рейтинг: 1
Re: втори трудов договор
Отговор 4 | Юни 10, 2012, 22:39
 Здравейте, аз имам следното питане относно втори трудов договор.Наша служителка иска да подпише основен 8 часов трудов договор с друг работодател като остава при нас на допълнителен трудов договор на 4-ри часа.Питането ми е дали да и прекратя договорът при нас и след като си сключи основният договор, да декларирам допълнителен по чл.111 от КТ или просто да подпише допълнително споразумение за преминаване на четири часа,но вторият вариант не ми звучи логично. Благодаря предварително за съдействието!




Неактивен MariyaPavlova

  • Редовен потребител
  • Публикации: 541
  • Рейтинг: 89
Re: втори трудов договор
Отговор 5 | Юни 10, 2012, 22:49
Ако подпише ДС при Вас, договорът остава основен, а този на 8 часа при другия работодател - за допълнителен труд. Не виждам причина да променяте това, но щом държи договорът на 8 часа да е основен е нужно да прекратите този при Вас с всички произтичащи от това последици - изплащане на обезщетение по чл.224 КТ и т.н.




Неактивен maldiva

  • Регистриран
  • Публикации: 26
  • Рейтинг: 1
Re: втори трудов договор
Отговор 6 | Юни 10, 2012, 23:06
Много Ви благодаря за бързия отговор! Не знаех,че може да остане при нас на основен договор,който да е на  четири часа и да подпише допълнителен договор за осем часа.Тогава,ката остава при нас на основен договор ,то ние дължим всички осигуровки и подаваме справки на другия работодател,нали така ? Благодаря и поздрави!




Неактивен MariyaPavlova

  • Редовен потребител
  • Публикации: 541
  • Рейтинг: 89
Re: втори трудов договор
Отговор 7 | Юни 11, 2012, 10:05
Няма проблем да си остане при Вас на основен трудов договор. Нужно е да подавате данни на втория работодател, за да ограничи при него осигурителния доход на лицето до максимума от 2000,00лв.




Неактивен maldiva

  • Регистриран
  • Публикации: 26
  • Рейтинг: 1
Re: втори трудов договор
Отговор 8 | Юни 11, 2012, 12:18
Много благодаря за изчерпателния отговор! За съжаление не може да остане при нас на основен договор тъй като подписва основен договор с общинско предприятие и този договор трябва да е основен тъй като участват в проект с такова изискване.Затова пак ще попитам-има ли техническа възможност да не прекратяваме договорът,а да пуснем ДС ,че я преназначаваме на втори договор? Притеснението ми е дали има такава възможност с Бизнес навигатора и другото ми претеснение е дали може да е при нас на четири часа,да не превишава изискванията по КТ и наредбата за работните часове и почивки.




Неактивен danielap

  • Регистриран
  • Публикации: 1
  • Рейтинг: 0
Re: втори трудов договор
Отговор 9 | Август 03, 2012, 10:15
здравейте!имам следният казус.лице на основен трудов договор 8 часа е в майчинство, може ли да сключи трудов договор по чл ,111 и да си работи на 4 часа или на 8 като си остава в същото време на трудов договор при първият работодател и оттам си ползва майчинството,




Неактивен СТОЯНОВА

  • Регистриран
  • Публикации: 41
  • Рейтинг: 1
Re: втори трудов договор
Отговор 10 | Август 03, 2012, 11:53
Здравейте, и аз имам подобен случай, лице на основен ТД ( 8 часа ) при друг работодател, мисля да го назнача по
чл. 111 ( 2 часа ). Та се питам трябва ли да се води форма 76 ( работят само собственика и въпраосното лице ) и каква е тази декларация, че лицето е съгласно да работи повече часове и къде се подава.




Неактивен alfa

  • Старши потребител
  • Публикации: 1539
  • Рейтинг: 147
  • Щастието е като здравето - ако не го забелязваш, значи го имаш ...
Re: втори трудов договор
Отговор 11 | Август 03, 2012, 12:08
Здравейте,правото на обезщетение за майчинство се запазва при сключване на втори трудов договор след 135-я ден:




Неактивен Таня-ЛС

  • Почетен член
  • Публикации: 2939
  • Рейтинг: 106
  • Учи занаята, вместо триковете в занаята!
Re: втори трудов договор
Отговор 12 | Август 03, 2012, 14:13
здравейте!имам следният казус.лице на основен трудов договор 8 часа е в майчинство, може ли да сключи трудов договор по чл ,111 и да си работи на 4 часа или на 8 като си остава в същото време на трудов договор при първият работодател и оттам си ползва майчинството,

В майчинство кое? Ако е за оглеждане на дете до 2г възраст, има право да си получава пълното майчинство и да работи на втори ТД дори и за 8ч да е той.




Неактивен Таня-ЛС

  • Почетен член
  • Публикации: 2939
  • Рейтинг: 106
  • Учи занаята, вместо триковете в занаята!
Re: втори трудов договор
Отговор 13 | Август 03, 2012, 14:15
Здравейте,правото на обезщетение за майчинство се запазва при сключване на втори трудов договор след 135-я ден:


Има право да работи, но няма да получава обезщетението до 410-те дни. Никак не съм съгласна с това писмо и така е написано, че може да се прочете и така, и така. Четете внимателно и разсъждавайте.




Неактивен alfa

  • Старши потребител
  • Публикации: 1539
  • Рейтинг: 147
  • Щастието е като здравето - ако не го забелязваш, значи го имаш ...
Re: втори трудов договор
Отговор 14 | Август 03, 2012, 14:33
http://осигуровки2011.com/?p=1042
  ето тук е дискутирано писмото от НОИ и отделни различни случаи пак в тази връзка.




Неактивен alfa

  • Старши потребител
  • Публикации: 1539
  • Рейтинг: 147
  • Щастието е като здравето - ако не го забелязваш, значи го имаш ...
Re: втори трудов договор
Отговор 15 | Август 03, 2012, 16:01
Ето и отговор на въпрос зададен в сайта на НОИ:

http://www.nssi.bg/forusers/faq/243-faqbgbenefits/976-faqbenefits10
 
Въпрос: Имам ли право да получавам парично обезщетение за бременност и раждане до 410 календарни дни и за периода на отглеждане на малко дете до 2 годишна възраст, ако започна работа през тези периоди по втори трудов договор?

Отговор: Съгласно чл. 46, ал. 3 от Кодекса за социално осигуряване парично обезщетение за временна неработоспособност и за бременност и раждане не се изплаща на лица, упражняващи трудова дейност, която е основание за осигуряване за общо заболяване и майчинство през периодите, за които са им издадени актове от здравните органи.
 
На основание тази разпоредба лицата, които продължават да упражняват трудова дейност, която е основание за осигуряване за общо заболяване и майчинство, през периодите, за които са им издадени болнични листове за временна неработоспособност или бременност и раждане (за срок до 135 календарни дни), нямат право на парично обезщетение за тези периоди.
 
Когато обаче едно лице, осигурено по едно правоотношение или основание за осигуряване към деня на настъпване на риска, продължава да ползва отпуск за бременност и раждане и да получава обезщетение, има право да получава паричното обезщетение и за остатъка от периода след 135-я календарен до 410 календарни дни по заявление-декларация, приложение 2 към Наредбата за изчисляване и изплащане на паричните обезщетения и помощи от ДОО в пълен размер по това правоотношение/основание, в случай че започне работа и по друго правоотношение/основание и не ползва отпуск по него.
 
Видно от гореизложеното, ако Вие получавате парично обезщетение по чл. 50, ал. 1 от КСО по заявление-декларация, приложение 2 за остатъка от периода до 410 календарни дни, няма проблем да започнете работа по друго правоотношение и да получавате в пълен размер паричното си обезщетение при бременност и раждане.
 
В случаите, когато майката ползва отпуск за отглеждане на дете по чл. 164, ал. 1 от Кодекса на труда и без да прекъсне неговото ползване, започне работа при друг работодател или възложител, обезщетението по чл. 53, ал. 1 от КСО – за отглеждане на малко дете следва да се изплаща в пълен размер до прекратяването или изтичането на отпуска за отглеждане на детето чрез работодателя, който го е разрешил.




Неактивен Нина Димитрова

  • Регистриран
  • Публикации: 243
  • Рейтинг: 2
Re: втори трудов договор
Отговор 16 | Август 06, 2012, 19:53
Значи може след 135-я ден договор така ли ?




Неактивен alfa

  • Старши потребител
  • Публикации: 1539
  • Рейтинг: 147
  • Щастието е като здравето - ако не го забелязваш, значи го имаш ...
Re: втори трудов договор
Отговор 17 | Август 07, 2012, 11:00
Да, може.




Неактивен svetivanova

  • Регистриран
  • Публикации: 19
  • Рейтинг: 0
Re: втори трудов договор
Отговор 18 | Октомври 10, 2012, 11:29
Здравейте!
Един от работниците ни е работил при друг работодател, а при нас  е бил назначен на втори трудов договор (чл.111 КТ) за един месец. След месец е прекратил правоотношението си с първия работодател, а при нас е останал на основен трудов договор(чл.67 ал.1 КТ). Счетоводителят тогава ( преди около година) не е оформил тази промяна с нов трудов договор, а с допълнително споразумение и така тя не е намерила отражение в НАП. Как да постъпим към днешна дата за да няма несъответствие?




Неактивен Таня-ЛС

  • Почетен член
  • Публикации: 2939
  • Рейтинг: 106
  • Учи занаята, вместо триковете в занаята!
Re: втори трудов договор
Отговор 19 | Октомври 10, 2012, 12:44
Преди да ви отговоря, ще ви попитам. Защо не отворихте нова тема, а писахте тук? Извинявайте за забележката, но така се намесват в една тема различни въпроси и става огромна бъркотия.

Сега по въпроса.
 Проверете как е подавана Д1 като за втори ТД или като за основен? Ако е подавана като за основен. Правете едно писъмце и директно в ИТ да поискате разрешение за оправяне на нещата- уведомленията  НАП.
А ако не е (което е доста гадно за работника след време, но............... ) Оправяте нещата сега Вие. Прекратявате втори Тд и го назначавате на ново на основен. Това не се прави с ДС.







Следете ни във Facebook

Последни теми


Последни новини

Говорилня

Тази функционалност на форума е само за регистрирани потребители.
Регистрирай се или влез в своя профил.

Най-активни

Тази функционалност на форума е само за регистрирани потребители.
Регистрирай се или влез в своя профил.