Автор Тема: 2013: Срокове за Осигуровки, ДДФЛ, Д55, Д1, Д6, за ТД, ДУК, ГД, СОЛ (обновена)  (Прочетена 144320 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Таня-ЛС

  • Почетен член
  • Публикации: 2934
  • Рейтинг: 105
  • Учи занаята, вместо триковете в занаята!
Кое Ви разколеба в датата, която следва да посочите за м.12.2012г.?
Тази 09.01.2013 ми се вижда съвсем приемлива.

Напълно вярно :) че това трябва да е датата, а не 31.12.2012 и Д6 с код 3




Неактивен gerito_gg

  • Регистриран
  • Публикации: 13
  • Рейтинг: 0
Съгласно указанията за попълване на Д6 (т. 18), когато годината, попълнена в т. 9, е преди 2013 г., се попълва датата на последния календарен ден от месеца, посочен в т. 9 - т.е ще посочите дата 31.12.2012.    Това го е писала експерт Елисавета Петрова.




Неактивен Таня-ЛС

  • Почетен член
  • Публикации: 2934
  • Рейтинг: 105
  • Учи занаята, вместо триковете в занаята!
  Това го е писала експерт Елисавета Петрова.

От кога и къде е експерт това лице? :) Бихте ли ми казали? Живо се интересувам.




Неактивен MariyaPavlova

  • Редовен потребител
  • Публикации: 541
  • Рейтинг: 89
Предлагам да прочетете коментарите на нашите експерти във връзка с попълване на т.18:
http://www.kik-info.com/forum/index.php/topic,4637.msg24016.html#msg24016




Неактивен didididi

  • Регистриран
  • Публикации: 48
  • Рейтинг: 0
 
От кога и къде е експерт това лице? :) Бихте ли ми казали? Живо се интересувам.
  е те това е интересен въпрос  :smile1:




Неактивен tea70

  • Регистриран
  • Публикации: 9
  • Рейтинг: 0
Може ли и аз да попитам нещо  :wave:
Ние изплащаме аванс на 29 число на текущия месец и РЗ на 14 число на следващия. Доколкото разбрах от направените промени осигурителни вноски от работодателя върху изплатената сума на аванса не се дължат вече. И ако трябва  пример да дам - на 29.01. 2013 плащаме аванс за м.01 и не внасяме осигуровки. На 14.02.2013 г. изплащаме РЗ за м.01 и едновременно внасяме ос. вноски и ДДФЛ на куп, подаваме Д1 и Д6 до 25.02.2013г.
Правилно ли е или и аз съм се загубила в лабиринта от промени ?




Неактивен gerito_gg

  • Регистриран
  • Публикации: 13
  • Рейтинг: 0
Тази експертка отговаря във някакъв сайт на въпроси, но в момента изключих за сайта. Прочетох изпратената тема за д1 и д6, тълкуват го само за последните два случая, че се отнася пояснението за дата 31.12., но аз не съм сигурна за себе си.




Неактивен Таня-ЛС

  • Почетен член
  • Публикации: 2934
  • Рейтинг: 105
  • Учи занаята, вместо триковете в занаята!

Неактивен gerito_gg

  • Регистриран
  • Публикации: 13
  • Рейтинг: 0

Неактивен Таня-ЛС

  • Почетен член
  • Публикации: 2934
  • Рейтинг: 105
  • Учи занаята, вместо триковете в занаята!
Тази експертка отговаря във някакъв сайт на въпроси, но в момента изключих за сайта. Прочетох изпратената тема за д1 и д6, тълкуват го само за последните два случая, че се отнася пояснението за дата 31.12., но аз не съм сигурна за себе си.

Не хващайте вяра на всичко прочетено и не на всички на които им се плаща за дадено мнение са ЕКСПЕРТИ! Тук ви отговаряме и заплащане не получаваме, отговаряме за да си помагаме взаимно. А това лице не е никакъв експерт. Това от мен го запомнете!

За мене това лице е "експерт".........забелязахте ли кавичките :)




Неактивен MariyaPavlova

  • Редовен потребител
  • Публикации: 541
  • Рейтинг: 89
Според нашите експерти, към чиито коментари Ви насочих по-горе срокът, за който говорите се съотнася към този текст:

Когато възнагражденията са неначислени, се попълва 25-о число на месеца, следващ месеца на полагане на труда. За дължимите осигурителни вноски от българския посредник за лицата по чл. 4, ал. 5 от Кодекса за социално осигуряване и за дължимите здравноосигурителни вноски за лицата по чл. 40, ал. 1, т. 7 от Закона за здравното осигуряване за дата се попълва 25-о число на месеца, следващ месеца, за който се отнасят данните. (Когато годината, попълнена в т. 9, е преди 2013 г., се попълва датата на последния календарен ден от месеца, посочен в т. 9.)




Неактивен tea70

  • Регистриран
  • Публикации: 9
  • Рейтинг: 0

Неактивен Таня-ЛС

  • Почетен член
  • Публикации: 2934
  • Рейтинг: 105
  • Учи занаята, вместо триковете в занаята!
чл.4 от КСО
(5) (Нова - ДВ, бр. 64 от 2000 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г., изм. - ДВ, бр. 60 от 2011 г., в сила от 05.08.2011 г.) Лицата, изпратени на работа в чужбина от български посредник, могат да се осигуряват за инвалидност поради общо заболяване, за старост и за смърт върху минималния осигурителен доход за самоосигуряващите се лица, определен със Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване.

Това за уточняване коментара MariyaPavlova




Неактивен Таня-ЛС

  • Почетен член
  • Публикации: 2934
  • Рейтинг: 105
  • Учи занаята, вместо триковете в занаята!

Неактивен gerito_gg

  • Регистриран
  • Публикации: 13
  • Рейтинг: 0
И аз благодаря, доста се поизмъчихме.




Неактивен Katya

Указания за попълване на Декларация обр. № 6 „Данни за дължими вноски и данък по чл. 42 ЗДДФЛ"
Цитат
……
18. Дата на изплащане/начисляване - попълва се датата (дд,мм,гггг), на която са изплатени, съответно начислени възнагражденията (не се попълва от самоосигуряващите се лица и от лицата по чл. 4, ал. 9 от Кодекса за социално осигуряване).

Когато възнагражденията са неначислени, се попълва 25-о число на месеца, следващ месеца на полагане на труда. За дължимите осигурителни вноски от българския посредник за лицата по чл. 4, ал. 5 от Кодекса за социално осигуряване и за дължимите здравноосигурителни вноски за лицата по чл. 40, ал. 1, т. 7 от Закона за здравното осигуряване за дата се попълва 25-о число на месеца, следващ месеца, за който се отнасят данните. (Когато годината, попълнена в т. 9, е преди 2013 г., се попълва датата на последния календарен ден от месеца, посочен в т. 9.)
……

Та за протокола се присъединявам към мнението на Таня, Мария и Делфин от нашия форум, че текстът в скобите се отнася само за случаите от абзаца, в който се намира това изречение. В общия случай за Декември.2012 в Д6 се записва датата, на която са изплатени, съответно начислени възнагражденията, с код 3. Тоест например при изплатени, съответно начислени възнаграждения на 09.01.2013, в т.18 се попълва 09.01.2013, а не 31.12.2012.


Въпросният абзац означава следното:
Когато годината, попълнена в т. 9, е преди 2013 година, тогава в т. 18 се попълва датата на последния календарен ден от месеца, посочен в т. 9, в следните три случая:
1)   когато възнагражденията са неначислени или
2)   дължимите ОВ са от българския посредник за лицата по чл. 4, ал. 5 от КСО или
3)   дължимите ЗОВ са за лицата по чл. 40, ал. 1, т. 7 от ЗЗО.

Цитат
Чл. 4, ал. 5 от КСО: Лицата, изпратени на работа в чужбина от български посредник, могат да се осигуряват за инвалидност поради общо заболяване, за старост и за смърт върху минималния осигурителен доход за самоосигуряващите се лица, определен със Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване
чл. 40, ал. 1 от ЗЗО

Чл. 40, ал. 1, т. 7 от ЗЗО: за служителите на Българската православна църква и други признати по нормативно-установен ред вероизповедания, които не получават възнаграждения за извършвана дейност - минималният осигурителен доход за самоосигуряващите се лица, определен със Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване; вноските се внасят до 25-о число на месеца, следващ този, за който се отнасят, от централното ръководство на съответното вероизповедание;

Момичета, страхотни сте. Благодаря!
 :ok:


Скрит текст :




Неактивен Мадам Божка

  • БОЖЕСТВО
  • Старши потребител
  • Публикации: 1016
  • Рейтинг: 37
  • Умният си личи не по това, което е казал, а по това, което е премълчал.

Неактивен alfa

  • Старши потребител
  • Публикации: 1539
  • Рейтинг: 147
  • Щастието е като здравето - ако не го забелязваш, значи го имаш ...
Ей тук да знаете , че сме по-добри и от НОИ и от НАП и от всички "експерти" взети на квадрат  :smile1:  Вече няма ден без да отворя сайта и да ви прочета  :give_rose:  :bow:




Неактивен np_petkova

  • Регистриран
  • Публикации: 2
  • Рейтинг: 0
когато ФЛ е било в неплатен отпуск през 2012 и е плащало само здравни осигуровки, впоследствие  през годината трудовият договор е прекратен, новият работодател намалява ли годишната данъчна основа с платените преди това здравни осигуровки? Ако се получи данък за възстановяване по чл.49, ал.6 от ЗДДФЛ, как се отразява тази сума в Д1 за декември? Намалява се сумата в кл.31А?




Неактивен delphine

  • Почетен член
  • Публикации: 2777
  • Рейтинг: 285
  • Отнема много време да се превърнеш в стар приятел.
Ей тук да знаете , че сме по-добри и от НОИ и от НАП и от всички "експерти" взети на квадрат  :smile1:  Вече няма ден без да отворя сайта и да ви прочета  :give_rose:  :bow:

Алфичка, много мило е това, което си написала. И ведро! Все така позитивни да сме винаги!







Следете ни във Facebook

Последни теми


Последни новини

Говорилня

Тази функционалност на форума е само за регистрирани потребители.
Регистрирай се или влез в своя профил.

Най-активни

Тази функционалност на форума е само за регистрирани потребители.
Регистрирай се или влез в своя профил.