Корекция на дк при продажба на стара срада

09.08.2014, 15:39 3670 1

09.08.2014, 15:39
Публикации: 679 / 25
 :blink:
здравейте,колеги,
първо приятно ми е,че днес съм в този форум.много приятно е тук.
имам доста заплетен казус.
стара сграда,закупена през 2007 г. от неретистрирано по зддс лице.
правен е ремонт на сграда-подмяна на покрив,дограма,мазилка,саниране,проектна документация,за което е ползуван дк.сградата е ползувана за склад само през 2013 г.
сега сградата се продава заедно с упи между свързани лица.
сделката за сградата ще бъде освободена.в такъв случай ще трябва ли да се направи корекция по чл. 79,ал. 2 от зддс за дк при тези ремонти и ако да-като за недвижим имот ли или като за стока.ако се прави корекция-мисля,че е в края на годината.ако тези ремонти не се корегират като недвижим имот приложим ли е чл. 80 ал 1 т 3 от зддс,т.е. изобщо имо ли нужда от корекция.защото напр. дограма на прозорци  и врати могат да се демонтират и да се заведат като отделен актив,който вече при продажбата е облагаема сделка.
#1 | 09.08.2014, 18:50
Публикации: 679 / 25
Първо,извинявам се за лошото писане на първия текст-останах с впечатление,че не трябва да се използуват главни букви.
Въпросът ми е към много знаещите.Тъй като тази сграда е използувана само 2 месеца през 2013 г,а през целите тези 7 години е само била заведена първо в 207 сметка,а после във 203,но на практика тя беше купена,за да се използува за ипотека или за обезпечение,ако се наложи и в един момент да се продаде,т.е целта беше да се държи с цел продажба,а не за използуване.Може ли,откакто не се използува,да я заведем като стока и по този начин да не правим корекции на дк,защото са изминали 5 години,откакто е приспаднат.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група