Акт за възстановяване на суми от изплатено обезщетение за болнични

24.06.2011, 11:51 5505 3

24.06.2011, 11:51
Публикации: 2 / 0
Работила съм в две фирми 2008 г., като в едната съм била на основен трудов договор, а втория работодател ме е водил по чл. 114 вместо по втори трудов договор.2009 г. излизам в болнични и представям болнични листи и при двамата работодатели. От основния трудов договор са ми изплатени, но по чл. 114 не могат да подадат данни защото там няма осигураване за общо заболяване майчинство и безработица, но въпреки всичко в НОИ им приемат и 2 болнични листа, а след време нои прави отказ и втория работодател ми отразява тези дни като работни. В момента по ревизионен акт трябва да ми се направи корекция от втория работодател като оформи договора от чл. 114 като втори трудов, но според ревизора не трябва да се прави корекция на декл. обр. 1 и дните да останат като работни / независимо, че съм представила болничните листи и още в 2009 г. са описани в дневника за болнични и представени в НОИ/ и иска да възстановя сумите за временна неработоспособност изплатени по болнични от първия работодател. довнесени са осигуровките като за втори трудов договор за ДОО. Посъветвайте ме какво да правя.
#1 | 27.06.2011, 11:50
Публикации: 49 / 0
Трудовият договор по чл.114 е за работа до пет работни дни през месеца и по него не се плащат осигуровки за болнични и е логично да не Ви изплатят обезщетение  по него, но защо Ви отказват обезщетението за първият трудовдоговор.Уточнете това.
#2 | 29.06.2011, 08:23
Публикации: 2 / 0
Когато има действащ трудов договор втория работодател неможе да сключи с мен договор по чл. 114, а е трябвало да го оформи като втори трудов договор по чл. 111. След направена проверка от НОИ и дадени задължителни предписания договора е оформен по чл. 111, направена е корек;ия на декл. обр. 1 и са довнесени дължими осигуровки за договор по чл. 111.
#3 | 29.06.2011, 10:39
Публикации: 49 / 0
Така оформено вече трябва да ти платят болничните и от двете места
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група