БАНКОВ КРЕДИТ

05.01.2010, 16:35 6473 4

05.01.2010, 16:35
Публикации: 12 / 0
Моля за съвет какво да правя и как да оправя кашата.
Фирма ООД тегли кредит от 80 000 Евро. Кредита е ипотечен като се ипотекират лични имоти на един от собствениците,които е Управител на фирмата.
Банката отпуска кредита на ООД и постъпва сумата от 80 000 Евро в Евровата сметка на фирмата.
От там Управителя прехвърля 43 000Евро в левовата сметка и извършва плащане на фирма която е издала фактура за тези имоти които не са фирмени а лични на Управителя на дружеството.Остатакът от сумата е прехвърлена в левовата сметка и е изтеглена във брой на каса?
Как да оформя нещата  и как да ги осчетоводя? Вече 1 месец обмислям и незнам как да постъпя да не се допусне грешка.
#1 | 06.01.2010, 16:48
Публикации: 13 / 0
Не е ясно от въпроса ти, "фирма ООД" която е теглила кредита и "фирма" която е издала фактура една и съща ли е. Преформулирай си въпроса, може и да отговори някой, много е не ясен.
#2 | 07.01.2010, 07:45
Публикации: 12 / 0
Бих искала да обсъдя един въпрос относно отпуснат Банков Ипотечен Кредит на фирма.
Банката отпуска кредит на фирмата,като ипотекира лични имоти на Управителя на фирмата / свързани лица/
От сметката е направено плащане по фактура издадена на Управителя/ физическо лице / за съответните имоти.
Въпроса ми е как да оформя това плащане да направя Договор за Кредит между Фирмата и физическото лице ,за да може да се възстанови платената сума за личните имоти?
Сумата не е малка Кредита отпуснат от Банката е за 5 години и аз ще го направя за 5 години.
През кои сметки да минат тези кредите ?
Благодаря предварително
#3 | 19.01.2010, 14:09
Публикации: 1 / 0
От изложените факти може да се направи заключението, че управителя на дружеството формално е прехвърлил на същото задълженията по кредит, от който интерес има лично той. Финансира покупката на личният си имот, но кредитополучател е собственото ме дружество. Това, което трябва да направите според мен е следното:
1. Отразявате полученият кредит по разчетна сметка за получени заеми - дългосрочни.
2. Платените средства по фактурата за имота отразявате в предоставени заеми или разчети със собственици - имате вземане от собственика;
3. Изтеглените пари на каса - два варианта: или да останат на каса или също да ги отразите като вземане от собственика - въпрос на предценка от вас и собственика;
4. Относно лихвите - лихвите, които ще начислите като приход от собственика не трябва да са по- ниски от тези, които дружеството плаща към банката. Свързани лица.
#4 | 19.01.2010, 14:22
Публикации: 12 / 0
Сърдечно Ви благодаря да инфото....
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група