Платен годишен отпуск по Чл.114

10.06.2011, 13:41 8266 3

10.06.2011, 13:41
Публикации: 89 / 0
  :(Здравейте,
колко дни платен отпуск се полагат на лице назначено по Чл.114 от КТ? >:(
    Благодаря Ви предварително!!!!!!!!
#1 | 10.06.2011, 13:57
Публикации: 3145 / 253
Пропорционално на времето зачетено за стаж.
#2 | 14.06.2011, 10:05
Публикации: 49 / 0
Стаж по трудов договор по член 114 от КТ не се призвана,тъй като договора е сключен до 5 работни дни през месеца. Каква отпуска ще начисляваш
#3 | 14.06.2011, 12:40
Публикации: 1202 / 120
 :exclaim: Не използвайте съмнителни редакции!!! Аз от години съм се отказал от купуване на книжни документи като винаги проверявам в Lex.bg и без да се опитвам да правя реклама считам, че там най-бързо и редовно се актуализират нормативните документи (все пак е правен портал). /Това изречение бе насочено към Христина./
/Към Маца/ Бих "превел" отговора на Таня така:    "Два члена са само от Кодекса на труда (114 и 355)! Четете малко бе хора!".
/Чисто от себе си ще добавя по питането:/ Само Вие си знаете лицето има ли 8-месеца стаж и придобило ли е правото на отпуск, както и какъв размер сте му определили в ИТД (щото сте в правото си да впишете там каквото пожелаете и тоя договор сега стои и над браншовите и колективните, и над КТ щото те определят единствено минималните нива) и т.н. и т.н.  Как някой от нас може да реши конкретен Ваш проблем аз не разбирам т.к. самия аз не бих подписал документ, който ми е подхвърлен от друг без да се убедя, че е законосъобразен. Идеята на форума ми се струва е да се коментират принципите и подходите при прилагането на нормативите, а не през почивните си минути едни да решават задачките на другите! :icon_idea:

П.П.: Като млад работник ми се наложи и ползвах консултацията на юрист завършил преди 9.ІХ.1944 г. та той ми цитира професора си така: "Винаги преди да приложите един член от нормативен документ го прочетете още веднъж, нищо, че сте го приложили и с предишния си клиент преди 5 минути! Всеки случай си е частен!" - Постави в папка "Златни правила"! :thumbup:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група