ДДС за износ извън ЕС

02.07.2015, 15:56 109384 64

#40 | 02.07.2015, 15:56
Публикации: 6 / 0
Здравейте,
 и аз имам следният казус. Българска фирма регистрирана по ДДС ще купи стоки от  българска фирма, която ги произвежда и ще ги изнесе за страна извън ЕС. Фирмата която е производител на стоките и от която ще купуваме ще опакова стоките и ще ги закара и натовари на кораб. Как трябва да оформим доставката така че на нас да ни фактурират без ДДС и ние да фактурираме без ДДС. Какви документи трябва да имаме за да удостоверим че продажбата е с нулева ставка. Едно мнение на данъчна е че договорът така трябва да бъде оформен, че продажбата към нас да бъде след митница. Незнам какво означава това.
Благодаря Ви предварително.
#41 | 17.07.2015, 14:44
Публикации: 1 / 0
Здравейте, българска фирма регистрирана по ДДС извършва търговия с нови детски дрехи. При онлайн търговия на физически лица от Русия, които ще използват детските дрехи единствено и само за лични нужди, следва ли да се начислява ДДС при продажбата?
#42 | 08.11.2015, 08:36
Публикации: 1 / 0
Здравейте, имам следния казус: Българска фирма, регистрирана по ДДС внася стоки от Китай, като за това има Митническа декларация, имат клиент от Македония, който желае да закупи стока от тази фирма, като сам осигурява транспорта.Какви документи са нужни, за да се осъществи този износ? Необходимо ли е да се начисли ДДС във фактурата? Нужно ли е да има ЧМР? Благодаря предварително
#43 | 27.05.2016, 13:23
Публикации: 2 / 0
Здравейте,
Няма нищо по-специално при оформянето на износа на ремарке. Удостоверяването на основанието за прилагане на нулева ставка става с конкретни документи, според вида на доставката. Ако доставчикът не се снабди с необходимите документи до края на месеца следващ месеца, в който данъкът по доставката е станал изискуем, тогава отпада основанието за прилагане на нулева ставка и доставчикът начислява данъка на общо основание. Ако в последствие доставчикът се снабди с нужните документи, той има право да коригира начисления данък

Скрит текст :
#44 | 27.05.2016, 14:17
Публикации: 2 / 0
Благодаря страшно много за отговора!
#45 | 02.06.2016, 16:36
Публикации: 1 / 0
Здравейте,
Имам такъв казус.Фирмата е регистрирана по ДДС и извършва преводи за САЩ. Досега сме отразявали сумите в клетка 17 на справката декларация. Правилно ли е, защото ни твърдят, че трябва да са в клетка 14 на справката декларация.
#46 | 09.07.2016, 18:13
Публикации: 1 / 0
Здравейте, аз имам следния казус - моята фирма (регистрирана по ЗДДС) закупува стока от друга фирма (българска фирма, рег. по ЗДДС) като стоката ми я пращат от Турция. Имам МД за стоката и българска фактура за покупката (която навярно играе ролята на инвойс, но понеже доставчика е българска фирма е издаде на на български език) с начислен 20% ДДС.

Самата стока пристига в митнически склад и стои там. На МД няма начислено мито и ДДС.

Моята фирма иска да продаде тази стока на друга фирма (турска) и да я й я изпрати в Турция. Имам "Придружаващ митнически документ" за износа от България до Турция, но не и МД. Имам и издаден от нас инвойс без ДДС.

Въпросът ми е как трябва да отразим двата операции и какво трябва да отразим във връзка с ЗДДС - по покупката и по продажбата. Дали има особеност от факта, че стоките са в митнически склад или покупката си се отразява като внос, а продажбата като износ? Изчетох доста по темата с митническите складове и има противоречиви мнения, но повечето трърдяха, че те не са част от територията на страната и не действа ЗДДС в тях.

Благодаря предварително.
#47 | 20.07.2016, 16:16
Публикации: 2 / 0
Здравейте, имам въпрос относно
Българска фирма рег.по ДДС, сключва договор с швейцарска фирма за предоставяне на туристическа услуга. Тя от своя страна има открит офис в Холандия и предоставя въпросната услуга на територията на страната, на холандски граждани. Колежката ми е издавала фактури на швейцарската фирма с начислено ДДС- 9%, за плащанията по резервации с аргумент че мястото на сделката е на българска територия - хотелът е на бълг.черноморие. Само че на мен не ми се вижда правдоподобно. Моля за коментари - правилно ли е да се издават фактури с ДДС или не.
#48 | 20.07.2016, 16:37
Публикации: 574 / 56
Да, така е! Начислява се 9% ДДС
#49 | 25.08.2016, 16:45
Публикации: 2 / 0
Здравейте, как ще коментирате нашия въпрос - турска фирма с рег. по ддс в Турция наема нашата фирма с рег.по ддс в България  да извърши СМР на продадени от турция на бълг фирма материали които са вложени в СМР  в България. Тези материали са се компроменирали и нашата фирма извършва услугата с демонтаж и монтаж на нови материали внесени от турция.Във ф-рата към Турция ще се калкулират услугите и внесените материали с платено ДДС по МД.Трябва ли да се начисли ддс .
#50 | 12.11.2016, 13:01
Публикации: 97 / 1
Здравейте
фирма - регистрирана по ДДС в България, продава камион на Македонска фирма
Трябва ли да начисля ДДС
#51 | 12.11.2016, 17:35
Публикации: 580 / 14
Аз мисля, че не трябва да се начислява ДДС /износ/.
Здравейте
фирма - регистрирана по ДДС в България, продава камион на Македонска фирма
Трябва ли да начисля ДДС
#52 | 12.11.2016, 17:39
Публикации: 580 / 14
Облагаема доставка със ставка 0 %.
#53 | 15.11.2016, 14:39
Публикации: 1 / 0
Здравейте! Имам следния казус : Арменска фирма закупува влекачи от Дания.Възлага на българска фирма "Х" рег. по ддс да достави тези влекачи,Фирма "Х" от своя страна възлага на друга българска фирма "У" рег.по ддс да извърши тази доставка. Назначени са шофьори във фирма "У".Шофьорите доставят от Дания до България влекачите,след което  влекачите се товарят на ферибот и се изпращат към Армения .Въпроса ми е при издаването на фактура от фирма "У" към фирма "Х" начислява ли се ддс и ако не какво е основанието за неначисляване ?
#54 | 15.11.2016, 15:20
Публикации: 131 / 9
Начислява на общо основание 20% ДДС.
#55 | 07.10.2017, 16:16
Публикации: 3 / 0
Здравейте, българска фирма,регистрирана по ДДС продава стока на фирма с регистрация и седалище Канада.Трябва ли да се  начисли  данък и да се отрази в дневника за продажби?
#56 | 07.10.2017, 17:04
Публикации: 11932 / 2174
Здравейте, българска фирма,регистрирана по ДДС продава стока на фирма с регистрация и седалище Канада.Трябва ли да се  начисли  данък и да се отрази в дневника за продажби?

Вижте чл.28 т.1 ЗДДС . :smile1:
#57 | 03.11.2017, 16:19
Публикации: 30 / 0
Здравейте, фирма ще се регистрира по ДДС до 14.11.2017 год. по чл.97 а, достигнала е прага. Има ф-ри издадени към нея с начислено ДДс през м.10.2017. Ще трябва ли за м.10 да се подаде справка-декларация по ДДС.

#58 | 03.11.2017, 16:24
Публикации: 30 / 0
От датата на регистрацията ли ще зависи.
#59 | 03.11.2017, 16:41
Публикации: 11932 / 2174
От датата на регистрацията ли ще зависи.

Да, като Ви връчат документа за регистрация там ще е упоменато кой е първият Ви данъчен период.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група