Осчетоводяване на разход за облицовка на производствена сграда

20.08.2013, 10:03 4018 2

20.08.2013, 10:03
Публикации: 21 / 1
През юли 2013 г. 1/3 от една стена на производствена сграда /цех/ е облицована с плоскости.стойността е около 18 хиляди лева.Как следва да се осчетоводи този разход-като производствен разход по поддържка на сградата или с увеличаване на отчетната й стойността .
Предварително благодаря за отзивчивостта Ви.
#1 | 20.08.2013, 10:12
Публикации: 11956 / 2182
Аз мисля следното - ако сградата е била амортизирана и без тази облицовка не би могла да се ползва и функционира по предназначение, то самото поставяне на облицовката не увеличава нейната стойност , а я привежда във вид, удобен и възможен за експлоатация. Бих дала в този случай стойността на тази облицовка на разход.
#2 | 20.08.2013, 14:31
Публикации: 1884 / 384
Освен ако е по програма Ефективност, тогава изискват това подобрение да е заведено към стойността на сградата, даже проекта да е заведен като нематериален дълготраен актив. Повишва се енергийната ефективност на сградата.
Във въпроса ви казвате че 1трета от стена е облицована, кое е наложило това, разрушила се е първичната мазилка и образува влага ли-ако предположенията ми са верни, то поддържам отговора на Делфине-на разход. Този разход възстановява първичното състояние на сградата.
Ако въпросите съдържаха повече информация, няма да се налага да се предполага.  :smile1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група