Превоз за собствена сметка

19.04.2011, 11:18 14643 6

19.04.2011, 11:18
Публикации: 1 / 0
Производствено предприятие сме. Притежаваме тежкотоварен автомобил с общо тегло 12+ тона, който използваме за доставка на материали и продукция до клиентите. Последните месеци нямаше поръчки, камиона си стои в гаража. Сега нещата се раздвижиха и ни е необходим. С ужас установихме, тъй като транспорта не ни е приоритетна дейност, че вече не можем да използваме камиона без да имаме лиценз за Обществен превоз на товари от ИААА. Издаването на такъв лиценз, е свързано куп формалности и изисквания, едно от които, да има назначено лице като Ръководител транспортната дейност в предприятието. Това лице трябва да отговаря на специални критерии и да има удостоверение за компетентност, издадено от ИААА. Просто мисия невъзможна. Оказва се, че не можем да си ползваме собствения транспорт, няма да можем да си изпълним и дълго чаканите поръчки. Има ли някаква вратичка в новите изисквания - всички съвети и предложения са добре дошли!

Благодаря предварително!
#1 | 19.04.2011, 23:55
Публикации: 2 / 0
Потърсете човек, който има издаден сертификат за професионална компетентност и го назна
ете на 4 часа или на 2 при вас, съгласто закона той може да работи на две места като ръководител.
#2 | 20.04.2011, 12:23
Публикации: 6 / 0
Като идея, доколкото знам този лиценз се издава за брои камиони според оборота на фирмата / мисля,че на всеки 5000 лева печалба издават по едно копие/, така, че опитайте да работите с лиценз на друга фирма като се оформи наемен договор
#3 | 20.04.2011, 12:34
Публикации: 2 / 0
До колкото аз знам - се издават копия, за колкото камиони искате, но за това се иска финансова стабилност или банкова гаранция за всеки един. Като за камиони, които се ползват в Бг не знам точно колко е, но може да се види в наредбата. За ЕО е 9000Е за първи камион и по 5000Е за всеки следващ - доказване с финансов отчет или банкова гаранция. Аз се явих миналия месец на изпит и вече имам сертификат за професионална компетентност.

Като идея, доколкото знам този лиценз се издава за брои камиони според оборота на фирмата / мисля,че на всеки 5000 лева печалба издават по едно копие/, така, че опитайте да работите с лиценз на друга фирма като се оформи наемен договор
#4 | 19.05.2011, 16:22
Публикации: 2 / 0
Има два варианта:
1.Намирате фирма, която има ЛИЦЕНЗ ЗА МЕЖДУНАРОДЕН ПРЕВОЗ НА ТОВАРИ. В този случай ще трябва да се извади още едно копие на Лиценз на Общноста. В това копие и в този случай не се изписва номер на автомобил. Ще трябва фиктивно да отдадете камиона под наем на тази фирма.
2.Пак намирате фирма, но тя има ЛИЦЕНЗ ЗА ПРЕВОЗ НА ТОВАРИ НА ТЕРИТОРИЯТА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ. В този случай се издава копие на лиценза с номера на автомобила. Пак ще трябва да отдадете камиона под наем на тази фирма.

Препоръчвам Ви да действате по един от тези начини.

Издаването на лиценз /освен Провесионално компетентното лице!!! / не е толкова трудно, ако решите да тръгнете по този път ще Ви консултирам. Но последващата бумащина и изисвания са голяма мъка за човек незанимавал се с тази материя!!!

Просто намерете познати с лиценз.

Лек ден

Бухалов
#5 | 21.06.2011, 17:00
Публикации: 1 / 0
до buhalov

как мога да се свържа с вас?
#6 | 22.06.2011, 09:57
Публикации: 2 / 0
До Капка Кръстева:
Имате лично съобщение!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група