Оповестявания при нулев ГФО

24.06.2013, 14:40 10729 7

24.06.2013, 14:40
Публикации: 1 / 0
За първи път ми се случва да подавам нулев ГФО и имам въпрос - трябва ли да се включи приложението с оповестяванията и ако да, моля за някакъв съвет за съдържанието....
Благодаря предварително.
#1 | 24.06.2013, 21:01
Публикации: 9298 / 1557
Трябва да има приложение. Съдържанието е почти едно и също всяка година :) Сменяте само някои цифри и някои изречения, където е нужно.
#2 | 25.06.2013, 13:21
Публикации: 156 / 1
Здравейте, аз също ще изготвям нулев ГФО на моя позната, дали е проблем , че не  съм на ТД към нея, то няма и как, но нали съставителите на ГФО трябва да са в трудови отношения с фирмата. Малко взаимно изключващо се получава, но е така. Освен Баланс, ОПР, ОПП и ОСК, нещо друго подава ли се?
#3 | 25.06.2013, 15:31
Публикации: 9298 / 1557
нали съставителите на ГФО трябва да са в трудови отношения с фирмата - не е задължително. Може и в облигационни отношения :) Важното е да е платено :)
За малки предприятия може да не подавате всичките изброени форми. Вижте какво пише в Закона за счетоводството. Задължително трябва да приложите декларация за истинност на подаваните данни, копие от платежното за таксата, протокол от общото събрание за приемане на ГФО /за дружества - ООД, ЕООД, не и за ЕТ/

Извинявам се, че повтарям казани отговори, но като въпросът е зададен два  пъти..... :hmmm:
#4 | 26.06.2013, 12:46
Публикации: 425 / 5
Здравейте, ще използвам темата, за да задам въпрос. Фирмата ни е ЕООД и не подлежи на задължението за одит. Документите, които съм подготвил за подаване в ТР са следните: Г2, ОПР, БАЛАНС, СПРАВКА ЗА ДМА, счетоводна политика, декл.14-4, пълномощно,решение от едноличния с-к на капитала за приемане на ГФО, +документ за платена такса. Това ли е всичко или съм пропуснал нещо? :smile1: :hmmm:
#5 | 26.06.2013, 13:20
Публикации: 6403 / 1129
Това е всичко - успех :thumbup:
#6 | 26.06.2013, 13:31
Публикации: 11932 / 2174
Само нещо да добавя - счетоводната политика е част от Приложението, изисквано от СС 1 .
СС 1
.........
Приложение
24.1. Приложението към финансовия отчет е подробно описание и анализ на информацията, посочена в счетоводния баланс, отчета за приходите и разходите, отчета за собствения капитал и отчета за паричните потоци. То трябва:
а) да представи информация за счетоводната политика, която е прилагана при съставянето на финансовия отчет, като в случай на промяна се оповестяват причините за нея;
б) да съдържа оповестяване на информация, която се изисква от Закона за счетоводството и отделните счетоводни стандарти;
в) да съдържа допълнителна информация, която не е представена в други съставни части на финансовия отчет, но чието оповестяване е необходимо за вярното и честно представяне на имущественото и финансовото състояние, отчетения финансов резултат, промените в паричните потоци и в собствения капитал на предприятието.
#7 | 26.06.2013, 14:10
Публикации: 425 / 5
Благодаря ви :give_rose:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група