Осигуровки на СОЛ в таблица 1 и таблица 2 на годишна данъчна декларация

26.03.2011, 20:26 5658 1

26.03.2011, 20:26
Публикации: 1 / 0
Здравейте! Трябва да подам годишна данъчна декларация за получен доход 34.74 лв. за м. 01.2010 г., получена като застрахователен агент /самоосигуряващ се/. Може ли някой да ми каже как се изчислява дохода върху който се дължат осигуровки - осигурителен доход при попълване на таблица 1 от декларацията, като се има впредвид, че за самоосигуряващи осигурителния доход е 420 лв. През същия период съм работила и по трудов договор. Как да изчисля пропорционално базата? В колона 3 на таблица 1 какво се пише? В колона 5.3 се попълва сумата 37.47-25%=28.10. Незнам коя сума да разделя пропорционално - от трудови правоотношения ли? - за годината е 5404.21. Тъй като имам доход само един месец като самоосигуряващ нали се дели на 1 и се получава пак същата сума. Благодаря Ви предварително
#1 | 30.03.2011, 17:44
Публикации: 49 / 0
Сумата като самоосигуряващо се лице я включваш за месеца пред който си я получила вколона 5.3, в колона трета ще разделиш сумата  от пет хиляди, които са ти по трудови правоотношения на дванадесет и ги попълваш месец за месец, в колона седма събираш сумите по редовете и долу сбора трябва да ти се получи сумата от трудовите правоотношение и самоосигуряването.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група