Данъчна декларация за доходи от чужбина

24.03.2011, 23:41 4072 0

24.03.2011, 23:41
Публикации: 1 / 0
Здравейте!
През цялата 2010 година работих в Италия. Тук ми удържат всички данъци и осигуровки (и за 2010 год. са платени преди 31.12.2010). Освен това нямам абсолютно никакъв друг (втори) доход, нито в Италия, нито в България, освен заплатата, която получавам в Италия. За 2010 съм се връщала в България за не повече от 15 дни общо. Имам постоянна адресна регистрация, но също и в Италия (задължително е за пребиваващи повече от 3 месеца).

Може ли да избегна подаването на данъчната декларация по някоя от следните причини, позовавайки се на ЗДДФЛ:

Чл.52 (1) Не са задължени да подават годишна данъчна декларация лицата, които са получили само:
1. (изм. - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) доходи от трудови правоотношения, когато към 31 декември на данъчната година лицето има само един работодател и той е определил годишния размер на данъка за всички придобити през данъчната година доходи от трудови правоотношения и пълният размер на данъка за данъчната година е удържан до 31 януари на следващата година, и/или

Чл. 4. (5)  Не е местно физическо лице лицето, което има постоянен адрес в България, но центърът на жизнените му интереси не се намира в страната.

След като не съм женена и работя в Италия, може ли да се счита, че не съм местно физ. лице въпреки че имам постоянен адрес и в България, тъй като центърът на жизнените ми интереси не е в страната? Ако притежавам 1/3 от семейния ни апартамент заедно с майка ми, това нарушава ли се?

Благодаря!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група