Контрол на горивата от 01 май 2013 г.

19.04.2013, 15:13 70419 88

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


savina

  • Публикации: 78 / 3
Но не става , кодър който формира е 27101943, аз търся дизелово гориво Б6 с КН 27002011

hrisi_a4o

  • Публикации: 54 / 0
Нашето дизелово гориво в АДД е с код 27101943.

Опитай другите газьоли.

saaa

  • Публикации: 36 / 1
Аз имам следното питане доставиха ми Дизелово гориво Евро 5 / за парното, и служебните между другото/ 998л трябва ли да подавам информация по ел.път? :hmmm:

savina

  • Публикации: 78 / 3
Пробвах всички газьоли, нама такъв код и тежки горива гледах, просто това го няма в номенклатурата.. 27102011 липсва просто.. или някой програмист нещо.. не е огледал нещата. или незнам,

hrisi_a4o

  • Публикации: 54 / 0
Звънни на националния телефон на НАП и попитай. Първо се увери, че твоя код е правилен/говори и с доставчика/.

savina

  • Публикации: 78 / 3
КАкво да говоря то в документите пише, имам си АДД, имам приложение 14б към чл.80г, ал.1 документ за удостоверяване точния адрес на мястото на доставка идруги документи, но в тези двата пише все този код

beba2

  • Публикации: 24 / 2
Днес ходих в НАП, за да разпитам за тази новост. От 5 служители 3 не бяха чували за такова нещо. Отидох и при ревизорите, които ще ни проверяват отчетите. Те бяха чували , но отдавна и до момента нямат никакви указания. Дори си мислели, че е отпаднало.  Показаха ми папка пълна с писмени запитвания от фирми, на които никой не може да даде отговор. Техният съвет беше да не правим нищо докато не прочетем указания от тях.

k.k

  • Публикации: 64 / 2
Дружество, което купува бутилиран в бутилки втечнен нефтен газ/LPG/ и препродава същите следва ли да подава информация за получените количества газ, считано от 01.05.2013г съгласно чл.118, ал.10 от ЗДДС?

Лили

  • Публикации: 2 / 0
Бихте ми разяснили , като кооперация с ведомствена цистерна- да - ще подавам данните за количества горива, а когато зареждам от бензиностанция или колонки на фирма- търговец  на горива ,трябва ли да подавам и това гориво? Също така - ЗЛ ,получател на гориво -материално отговорното лице на ГСМ ли е или ?...и ФЛ- физическото лице визира водача на МПС-то или представител на фирмата доставчик?...Предали и получили- за кои физически лица става въпрос?

beba2

  • Публикации: 24 / 2
Бихте ми разяснили , като кооперация с ведомствена цистерна- да - ще подавам данните за количества горива, а когато зареждам от бензиностанция или колонки на фирма- търговец  на горива ,трябва ли да подавам и това гориво? Също така - ЗЛ ,получател на гориво -материално отговорното лице на ГСМ ли е или ?...и ФЛ- физическото лице визира водача на МПС-то или представител на фирмата доставчик?...Предали и получили- за кои физически лица става въпрос?
Когато купуваш от колнока на бензиностация т.е. доставчик с нивомер - нищо не подаваш.

Лили

  • Публикации: 2 / 0
Благодаря много...

savina

  • Публикации: 78 / 3
ех, вече го има кода по КН който търсех, коригирали са системата!!!

beba2

  • Публикации: 24 / 2
ех, вече го има кода по КН който търсех, коригирали са системата!!!
аз все се надявам да стане нещо и да не тръгне. Това е огромна глупост и ангажимент за нас.

savina

  • Публикации: 78 / 3
пробвал ли е някой да въвежда в тази новата системата, не мога да въведа ЕДД за продажба на земеделска кооперация, аз слазам отметка на обект без ЕСФП, а то отива на с ЕСФП и иска търговски обект.. номер..

hrisi_a4o

  • Публикации: 54 / 0
Колеги, може ли да ви попитам и вас, че с тези колонки, вече тотално се притесних.
Вие които имате ведомствени колонки /които използвате само за дейността на фирмата, без продажби/, имате ли касови апарати на тях/ЕСФП/.

Питам, защото ние имаме такава ведомствена колонка, но тя е без касов апарат.

Днес получих отговор от НАП на зададен въпрос във връзка с промените. И понеже съм обяснила, че .... имаме ведомствена колонка за нуждите на транспортната ни дейност, не продаваме, отчитаме количеството в специален дневник.. и те са ми надиплили тук членове от Н-18.

Та от тях /чл.2,ал.2,т.3 и чл.3,ал.2 от Н-18/ накрая са заключили:
"Задължението за използване на ЕСФП настъпва при отчитане на зарежзането на течни горива чрез средства за измерване на разход"

И затова ви питам вие имате ви ЕСФП на ведомствените колонки и дръжни ли сме да имаме?

А накрая са ми отговорили на основния въпрос ... че съгласно чл.118,ал.8,ал.9,т.1 трябва да подавам данни за получените количества.

create

  • Публикации: 1734 / 251
В сайта на НАП са публикувани някои разяснения във връзка със започващото деклариране на доставките на течни горива, считано от 01.05.2013 г.
Ето и самите разяснения:
Скрит текст :

beba2

  • Публикации: 24 / 2
Най ми хареса отговора на въпроса за срока на подаване. Ако ще и в 22 ч. да зареди цистерната гориво от доставчик, подаваме в същия ден. Няма работно време, няма почивни дни.

create

  • Публикации: 1734 / 251
А това че трябва да знам всички имена и ЕГН на предал, превозвал и приел . Че то в бензиностанциите приема този който е на смяна, не е постоянно назначено лице, и как ще ми се върне обратно информацията, та и да сваря да подам за НАП.

Svetla Vasileva

  • Публикации: 1 / 0
1.Ние сме посредник по сделка между данъчен склад и краен потребител за без Акцизна газ.
Данъчен склад издава е-АДД и приложение 14а,в което нашата  фирма не фигурира в документите потребител и получател е крайния клиент,където е посочен крайния адрес на доставката.За сделката има насрещна фактура и става ме моментен собственик на стоката и след това я продаваме.Трябва ли да подаваме информация към НАП/ЕДП И ЕДД/ в горе посочения случай

elistojanovska

  • Публикации: 53 / 0
Светла,а в Бг ли доставяте горивото.И аз имам подобен проблем.Ние купувае говиво от Молдова и Румъния,но директно го доставяме  в Гърция.Аз дори нямам представени такива АДД и нз като минава транзит горивото през България трябва ли да подавам нещо?

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост