Доставка на услуга извън ЕС

19.02.2011, 20:27 8825 2

19.02.2011, 20:27
Публикации: 79 / 2
Здравейте,
Ще продавам услуги в страна извън ЕС. Нужна ли ми е регистрация по ДДС? Доколкото знам ДДС-то се плаща от получателя в страната на получаване на услугата. В тази връзка, получателя на услугата може ли да ползва данъчен кредит, при условие, че аз не съм регистриран по ЗДДС?
Благодаря предварително за отзовалите се!
#1 | 20.02.2011, 17:45
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Нужна ли ми е регистрация по ДДС?

По информация, която сте дали няма изискване за задължителна регистрация по ЗДДС в България, ако до момента не сте регистриран. Все пак вижте дали услугата е с място на изпълнение извън страната. Може да ползвате Проверка за място на изпълнение при доставка на услуга, съгласно ЗДДС . Проверете и в документите за покупки на фирмата дали няма услуга от ЕС или трета страна, за което да е необходима регистрация по чл. 97а

В тази връзка, получателя на услугата може ли да ползва данъчен кредит, при условие, че аз не съм регистриран по ЗДДС?


Получателят на услугата ще се облага по законодателството на третата страна (извън ЕС), на която е резидент.
#2 | 25.02.2011, 13:24
Публикации: 103 / 0
Няма изискване за задължителна регистрация, но не е лошо да проверите точно къде е регистрирана фирмата.. Защото например вие може да си мислите, че партньорите ви са швейцарци /извън ЕС/, понеже са устроени там, но да се окаже в един момент, че дружеството е регистрирано във Франция.. и вие сте изпуснали 7-дневния срок за задължителна регистрация по чл.97а..
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група