Годишно облагане по ЗДДФЛ на доходи от трудови правоотношение

04.11.2008, 10:15 5376 1

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Мирослав

  • Публикации: 11 / 0
Здравейте! Съгласно ЗДДФЛ основния работодателкъм 31.12.2008 трябва да изчисли годишната данъчна основа. Ако лицето, което е работило при друг работодател през 2008 г. не ми предостави служебна бележа по чл. 45, работодателя не носи отговорност за това и лицето трябва само да си подаде данъчна декларация? Прав ли съм? Трябва ли да съблюдавам нещо друго във връзка с разпоредбите на чл. 48 от ЗДДФЛ?Благодаря предварително!

Mihi

"Ако лицето, което е работило при друг работодател през 2008 г. не ми предостави служебна бележа по чл. 45, работодателя не носи отговорност"

Точно така , лицето само е длъжно да подаде ГДД ,ако не е предоставил служ.бележка по чл.45 от другия работодател

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook