Срок за подаване на уведомления

02.10.2010, 11:34 5220 3

02.10.2010, 11:34
Публикации: 2 / 0
Здравейте, никога не съм се занимавала с ТРЗ и не съм изпадала в подобна ситуация:
Преди няколко месеца ме "поканиха"    :'( да стана управител на новооткриващо се заведение. Вече месец и половина работя по този проект и когато поставих въпроса кога ще бъде сключен договора ми, ми отговориха, че вече е твърде късно да се сключи за месец октомври, защото счетоводителят трябва да подаде уведомление най-късно две седмици по-рано от сключването.
Досега не ми се беше случвало подобно нещо...вярно ли е?
Явно е, че иска да продължа да работя още месец без да ми плаща, но мога ли да се защитя по някакъв начин без да се налага да се оттеглям от работата?  :russian_roulette:
#1 | 05.10.2010, 12:28
Публикации: 4 / 0
Значи без да е подадено уведомлението в НАП нямат право да те пуснат на работа. Ако дойдат от Инспекцията по труда ще глобят управителя. Срока за регистрация е 3 - дневен. Например ако договора е сключен на 01.10.2010 г. до 04.10.2010 г. трябва да се подаде уведомлението в НАП. Ако се сключи пък от 04.10. до 07.10 трябва да се подаде. Без да ти връчат Уведомлението няматн право да искат от теб да си на работа. Не се оставяй да те лъжат. Търси си правата.
#2 | 05.10.2010, 15:31
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
И все пак тов важи за трудовите договори. За Договор за управление, например не се уведомява НАП.
#3 | 05.10.2010, 17:40
Публикации: 2 / 0
в моя случай става въпрос точно за трудов договор, така че, благодаря, предполагах, че  причината за забавянето не е тази. Вече вложих твърде много и ще изчакам края на месеца - все пак работа не се намира толкова лесно напоследък. Само исках да знам с какво се захващам  :pioneer: ...ще има да патя  :'(
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група