Болничен на служител назначен по чл.114

04.10.2012, 16:39 4121 2

04.10.2012, 16:39
Публикации: 32 / 0
Здравейте! Имаме служителка, назначена по чл.114 , пенсионерка, която е в болнични. За тези назначени по чл.114 сме отразявали болничния като неплатен отпуск. Правилно ли е това? И може ли фирмата да освободи тази служителка докато е в болничен?
#1 | 15.03.2019, 13:08
Публикации: 1 / 0
Здравейте -моля за помощ
Работя с програмата на нои за подаване на болнични по ел.път
имам работник назначен на чл.114 -20 работни дни по два часа
който излиза в болнични на 13.02.2019г.за да отразя прекъсването на осигуряването иска да отразя в т.1 че осигуряваното лице не е осигурено за съответния риск и съответно обезщетение няма да му се изплати.Как да постъпя
#2 | 28.03.2019, 14:58
Публикации: 114 / 3
Здравейте! Имаме служителка, назначена по чл.114 , пенсионерка, която е в болнични. За тези назначени по чл.114 сме отразявали болничния като неплатен отпуск. Правилно ли е това? И може ли фирмата да освободи тази служителка докато е в болничен?

Здравейте!Имали сме служители,по този член от КТ,които са работили  по няколко дни в месеца,примерно 8 или 10,по график.При предоставяне на болничен,от НОИ,ми го отказаха . Мотива бе,че аз бях написала дните в които лицето е трябвало да бъде на работа ,но не било защото е болно,а тя реално не е била в осигуряване.А вие защо я водите в неплатен?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група