ПРОФЕСИОНАЛЕН ОПИТ И КВАЛИФИКАЦИЯ

11.09.2010, 11:48 4431 1

11.09.2010, 11:48
Публикации: 1 / 0
 Много моля за малко помощ по въпроса за допълнителното възнаграждение за трудов стаж.
 Тъй като не разбирам нищо от ТРЗ, нито от счетоводство/ работя в съвсем друга сфера/, искам да попитам, допълнителното трудово възнаграждение за трудов стаж, за кой стаж се отнася - този, който е по специалността или общия трудов стаж, за годините през които лицето е работило и е било осигурявано. Т.е., ако аз напр. в момоента работя като редактор и имам стаж по специалността 15 г., но преди това съм работила още 10 г., но не като редактор, а други професии, допълнителното ми възнаграждение за 15г. ли ще бъде - за времето прослужено само по тази специалност  или общо 25 и ще включва и останалите 10 г., когато съм работила в други браншове и професии.
Благодаря предварително, ще се радвам, ако има някой, който може да ми помогне, като ми отговори на този въпрос.
#1 | 11.09.2010, 13:27
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
От 2007 година се признава стажа за професионален опит или стаж по специалността.

Но Работодателят е този, който определя правилата за признаването на стажа. Тоест той може обосновано да не признае някой стаж дори и когато е по специалността, ако прецени. В този случай трябва да има разписана методика за определяне на стаж.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група