УП-2 и УП-3

06.08.2012, 11:21 145215 171

06.08.2012, 11:21
Публикации: 19 / 0
В УП-2 и УП-3 като последен ,кой ден се пише в осигуряване или на освобождаване?
#1 | 06.08.2012, 12:05
Публикации: 3145 / 253
В УП-2 последен ден в осигуряване
В УП-3 денят от който не е на работа
#2 | 21.10.2012, 21:16
Публикации: 37 / 0
А когато лицето се освобождава от понеделник, кой е последния ден в осигуряването (петък или неделя). Със сигурност ще ми отговорите петък, което реално е така, защото дотогава е работило лицето, но така отчитаме осигурителен стаж по-малък от трудовия. Този начин е валиден и за Д1 (последен ден в осигуряването), нали? А в трудовата книжка записваме осигурителния равен на трудовия.
#3 | 22.10.2012, 08:08
Публикации: 3145 / 253
Не, няма да ви отговоря петък, защото последен ден в осигуряване не е петък, а неделя. И в Д1 си посочвате последен ден в осигуряване неделя и в трудовата книжка също. За ТК задължително записа за равенство, ако лицето е работило на 8ч
#4 | 23.10.2012, 09:16
Публикации: 37 / 0
Благодаря Таня-ЛС. Разреши още един път една моя чуденка. И аз смятам, че трябва да се посочи неделя, но защо тогава в изчислителния модул за трудов стаж за период, когато задам освобождаване от понеделник , под датата излиза надпис последен работен ден петък. Предполагам, че това е въведено като един вид контрола.
#5 | 23.10.2012, 10:00
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
В калкулаторите посочвате датите, както е описано над тях, за да изчисли стажа правилно. Кое Ви притеснява?
#6 | 23.10.2012, 11:34
Публикации: 37 / 0
Нищо не ме притеснява. Калкулаторите са много добри и са ми от полза. Имах само питанка, след като в калкулатора ми се посочва последен работен ден петък, при освобождаване от понеделник, дали този ден трябва да се посочва в Д1 и УП-2 като последен ден в осигуряването. И реших, че излизането на последния работен ден под датата на освобождане в калкулатора сте го предложили като един вид контрола, че лицето се освобождава от съответната дата, защото има много случаи, когато се объркват датите последен ден и дата на прекратяване. Просто размишлявах. Иначе Ви поздравявам за страхотния сайт. Със сигурност е от полза на много от нас. Благодаря Ви.
#7 | 23.10.2012, 11:56
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Разбирам и благодаря за хубавите думи. Точно така е с датите в калкулатора, както сте написала - за ориентир.

Дата на първия работен ден, в който лицето не е на работа я възприехме, като правило за всички калкулатори. Избрахме я, защото тя се записва, като крайна дата в трудовата книжка и в заповедта за освобождаване. В последствие, тъй като много потребители не четяха текста над калкулаторите и често поставяха там дата на последен работен ден, решихме да я изпишем отдолу, за да направи впечатление. Възможно е да преразгледаме пак тази дата в калкулаторите, като дадем възможност за избор - дата на последен ден в осигуряване или дата, от която лицето не е на работа. Затова всеки въпрос и предложение за тази дата е добре дошъл.

Конкретно на Вашия въпрос с примера петък - понеделник, моите колеги записват така:

В ТК - дата на първи работен ден, от който лицето не е работа (понеделник)
В Заповедта - дата на първи работен ден, от който лицето не е работа (понеделник)
В УП2 - дата на последен ден в осигуряване (петък)
В Д1 - дата на последен ден в осигуряване (петък)
В УП3 - дата на първи работен ден, от който лицето не е работа (понеделник)
В Уведомлението по чл. 62 - дата на първи работен ден, от който лицето не е работа (понеделник)

В калкулатора, за целите на пресмятането трябва да се запише  - дата на първи работен ден, от който лицето не е работа (понеделник)
#8 | 23.10.2012, 12:09
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Възникна обаче един друг интересен въпрос в офиса. Ако последният работен ден е петък, а служителя започва следващата си месторабота от събота, то какво трябва да запише стария работодател като крайна дата в документите: Заповед за освобождаване, УП2, УП3, Д1, Уведомление чл. 62, Трудова книжка.
#9 | 23.10.2012, 13:03
Публикации: 5497 / 371
Заповед за освобождаване счит.от събота
УП 2 - петък
УП 3, ТК - събота
Д1 - петък
У-ние чл.62 - събота
#10 | 23.10.2012, 19:32
Публикации: 37 / 0
При така предоставената информация, бих разсъждавала като dalila. Като мисля, че лицето не може да започне работа в събота. Евентуално в неделя или понеделник. Но при моя случай, ако датата на прекратяване е в понеделник, то датата в Д1 и в УП-2 би следвало да е неделя. Така поне разсъждава и Таня-ЛС.
#11 | 24.10.2012, 09:40
Публикации: 5497 / 371
Като мисля, че лицето не може да започне работа в събота.

Лицето спокойно може да започне работа в събота, защото последният му работен ден при предишния работодател е петък.
#12 | 24.10.2012, 10:16
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Привет, разбира се че може да започне в събота. Аз също не съм имала предвид, че не може като повдигнах въпроса.

Исках да наблегна, че трябва да се предвидят записванията в документите от предходния работодател в този частен случай. Защото, ако крайната дата е посочена понеделник или неделя (както сме предложили аз и Таня), то тогава в Заповедта, УП3, ТК, Уведомлението по чл. 62 ще се получи несъответствие с данните от следващия работодател, който ще го е назначил от събота. Явно решението в този частен случай е да се записва събота. Но тогава и стажа ще мръдне в изчисленията, а лицето ще е работило все толкова при стария работодател.
 
#13 | 24.10.2012, 14:56
Публикации: 37 / 0
При мен случаят е следния: Лице на изпитателен срок, идва в понеделник на работа и работодателя връчва заповедта за освобождаване. Дори датата на връчване на заповедта и датата на прекратяване съвпадат. Надявам се това да не е проблем. Интересното ми е тогава кой е последния ден в осигуряването - петък или неделя. Иначе за започване веднага от събота и аз се убедих, че може.
#14 | 24.10.2012, 15:32
Публикации: 5497 / 371
Интересното ми е тогава кой е последния ден в осигуряването - петък или неделя.
Предполагам, лицето не работи по график. В такъв случай - петък, е последен ден в осигуряване т.е. в Д1
#15 | 26.10.2012, 15:13
Публикации: 77 / 1
В ТК - дата на първи работен ден, от който лицето не е работа (понеделник)
В Заповедта - дата на първи работен ден, от който лицето не е работа (понеделник)
В УП2 - дата на последен ден в осигуряване (петък)
В Д1 - дата на последен ден в осигуряване (петък)

Като разсъждавам по тези дати, не се ли получава в случая разлика между трудов и осигурителен стаж?
#16 | 26.10.2012, 21:20
Публикации: 37 / 0
Да, така мисля и аз, но засега получавам различни отговори. Не знам коя дата е по-правилно да се попълни. Реално последния работен ден на лицето е петък, но след като е освободено от дата понеделник, то за мен по-логично е последния ден в осигуряването да е неделя, въпреки че щом е отработило лицето петдневната си седмица по договор, то следва да му се зачете цялата седмица за трудов стаж. Може би от това е разликата в тълкуванията.
#17 | 29.10.2012, 10:07
Публикации: 77 / 1
Въпрос към dalila  - Като разсъждавам по датите написани по горе от Вас, не се ли получава в случая разлика между трудов и осигурителен стаж?

#18 | 29.10.2012, 10:19
Публикации: 5497 / 371
КТ Чл. 352. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., предишен текст на чл. 352 - ДВ, бр. 15 от 2010 г., в сила от 28.08.2010 г.) За трудов стаж се признава и времето по трудово правоотношение, през което работникът или служителят не е работил, в следните случаи:
1. почивните и празничните дни;

няма да има разлика
#19 | 29.10.2012, 10:54
Публикации: 77 / 1
Май доста се оплетох, за трудовия стаж знам,  но ако в УП 2 напишем Петък последния ден в осигуряване , то тогава не излиза ли че осигурителния стаж е по малко от трудовия
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група