Въпрос за трудов стаж с два трудови договора при един и същ работодател

05.06.2010, 17:34 6473 3

05.06.2010, 17:34
Публикации: 11 / 0
Здравейте!

Искам да ви помоля да ми обясните как се приключва тр. книжка и какво УП се издава на лице, което е работило на основен и на допълнителен тр. договор (чл. 111 КТ)  при един и същ работодател за определен период.

На основния тр. договор е работила при 4 часов раб. ден, а на допълнителния - на 8 часов раб. ден за по няколко месеца.
В трудовата книжка се вписва само осн. договор, нали?
А в УП-то? Посочва ли се, че осиг. стаж не е равен на трудовия за периода в който лицето е било на 4 часа, но е работило на допълнителни 8 часа?
Дано ме разбрахте...
#1 | 10.06.2010, 14:06
Публикации: 23 / 0
Здравейте!

Искам да ви помоля да ми обясните как се приключва тр. книжка и какво УП се издава на лице, което е работило на основен и на допълнителен тр. договор (чл. 111 КТ)  при един и същ работодател за определен период.

На основния тр. договор е работила при 4 часов раб. ден, а на допълнителния - на 8 часов раб. ден за по няколко месеца.
В трудовата книжка се вписва само осн. договор, нали?
А в УП-то? Посочва ли се, че осиг. стаж не е равен на трудовия за периода в който лицето е било на 4 часа, но е работило на допълнителни 8 часа?
Дано ме разбрахте...
#2 | 10.06.2010, 14:11
Публикации: 23 / 0
В трудовата книжка се посочва трудовият стаж по основния договор за 4 часа без да се пише че осиг. стаж е равон на тр. стаж и за същия стаж се издава УП 3 където се изчислява осиг. стаж в работни дни за 4 часов р. ден
За доп. договор също се изд. УП3
#3 | 14.06.2010, 09:58
Публикации: 1 / 0
В трудовата книжка се посочва трудовият стаж по основния договор за 4 часа без да се пише че осиг. стаж е равон на тр. стаж и за същия стаж се издава УП 3 където се изчислява осиг. стаж в работни дни за 4 часов р. ден
За доп. договор също се изд. УП3

здравейте,аз съм от скоро ЗАС на 4 часа, а в същото време работя и като учител на допълнителен трудов договор-по заместване.Допълнителния т ми трудов договор е както при същия работодател, така и при други.Искам да знам какво се вписва в трудовата книжка в такива случаи-дали се отразява целия трудов стаж при всички работодатели и на всички длъжности,или се вписва само трудовия стаж по основния договор,а за допълнителния трудов договор се издава УП3.Това не ми стана ясно.Моля Ви да ми разясните и ако може да ми посочите препратки към нормативни документи,в които се регламентира това, ще Ви бъда много благодарна, тъй като това е нова област за мен и не всичко знам.Благодаря предварително!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група