Помощ

14.06.2012, 10:06 7564 6

14.06.2012, 10:06
Публикации: 29 / 0
Добър ден :-) необходима ми е  Вашата помощ :-) Имам някакви притеснения. Ситуацията е следната: назначено лице по чл.68,1,1 с норматив малко повече от половината часове , от пълен 720 часа. Подавала съм Д 1 на 8 часа. Въпросите са ми няколко: дали не трябваше да го подавам на 4 часа?  сега при прекратяването трябва да изготвя УП 3 за трудовия и УП 2 за осигурителната сума? какво пропускам ?
#1 | 14.06.2012, 10:51
Публикации: 1202 / 120
Без точната длъжност едва ли някой ще ви отговори правилно. Звучи като УЧИТЕЛ, но може да е ПРЕПОДАВАТЕЛ във ВУЗ и какво ли още не, а формулите са различни. :thumbup:
#2 | 14.06.2012, 11:01
Публикации: 29 / 0
Простете, "учител" правилно сте се досетили (ама аз като знам ;)
#3 | 14.06.2012, 11:29
Публикации: 3145 / 253
Поправете си заглавието на темата.
Из правилата на форума:

2. Заглавието на нова тема трябва да е подходящо и описващо съдържанието на темата. Недопустими са заглавия от рода на: Помогнете ми, Спешно, Имам проблем, ПОМОООЩ!!!!!!, Моля ви кажете, Някой знае ли и т.н.
#4 | 14.06.2012, 11:32
Публикации: 29 / 0
ОК благодаря!!! Много съжалявам, че съм нарушила установените правила, простете ако можете :-)
#5 | 14.06.2012, 14:40
Публикации: 1202 / 120
http://mon.bg/opencms/export/sites/mon/left_menu/documents/process/nrdb_3-08_prepodavatelska_rabota.pdf

Предполагам да е актуална. Надявам се и да сте се досетили защо никой не Ви отговаря. Просто за да получиш правилен отговор трябва да зададеш правилния въпрос.
Не съм в бранша ви, но не намерих връзка между трудов стаж и лекторски норматив. Може и да греша но 720 ч. си е норматив за 1 преподавателска година и със същият норматив са и щатните даскали - на тях само от септември до юли ли признавате стажа....

Ако има разминаване между трудовия и осигулителния стаж се пише УП-3 за осигурителния. Трудовия се описва в книжката заедно със забележка, че е издадето УП-3. В УП-2 описвате на 1 ред календарния период за всяка година /ако са равни трудовия и осигурителния стаж/ или всеки месец на отделен ред /в случай че не са равни/ и съответно начисления ос.доход. (не пишете крайна дата тази от ТК, а предната, защото в ТК е деня, в който ТД вече не действа и ос.доход не се отнася за него.
При положение, че сте пуснали ТД и Д1 с нормална продължителност и има заработени средно поне по 4 часа всеки ден - незнам защо си търсите причина да имате разминаване и да си правите проблеми с УП-тата (не говоря за преподавателски норматив, а за явяване по Т-76).
 :thumbup: 
#6 | 14.06.2012, 15:00
Публикации: 29 / 0
Благодаря Ви, че ми обърнахте внимание! :-) Аз общо взето съм наясно и може би "бълнуването" ми е било неразбираемо, за което моля да ме извините ;-)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група