Казус осигуряване

29.04.2010, 17:34 4687 2

29.04.2010, 17:34
Публикации: 4 / 0
Имам следния казус и незнам какво да направя. ЕТ-иска да прекъсне дейност, и да започне да се самоосигурява в ООД-то си, но имаме служителка, която е в отпуск по чл.163 и м.06.2010 навършва 410-те дни. Може ли да я освободя по взаимно съгласие и на другия ден да я назнача в ООД-то, да отработи един ден и да я пусна в отпуск по чл.163, а собственика да прекъсне от същата дата в ЕТ-то и да започне в ООД-то. ИЛИ втори вариант да го оставя да работи още докато станат 410-те дни, но междувременно да го пусна че се самоосигурява чрез друг булстат. Или има трети вариант? Моля помогнете!
#1 | 30.04.2010, 17:00
Публикации: 6 / 0
Това с прекъсването ми се вижда голяма разправия /за майчинството имам предвид/. Най - лесно ми се вижда да останете СОЛ в ЕТ до изтичане на 410 ден, но ще трябва да начислявате обезщетения за отпуски и т.н. Ако не държите да прекъсвате дейност в ЕТ си останете там СОЛ, и започнете дейност с ООД, като посочите, че се самоосигурявате през друг Булстат./до изтичане на майчинството/
#2 | 20.05.2010, 22:08
Публикации: 4 / 0
Не е нужно заради една майка да остави ЕТ-то, да я освободи и да я назначи в ООД-то е най добре.
1 Подава се прил.№ 11 към чл.12 от ЕТ-то
2.Приложение № 2 към чл.4 от ООД-то
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група