Пълномощно ел.подпис

01.06.2015, 13:03 35798 25

#20 | 01.06.2015, 13:03
Публикации: 5497 / 371
Може!
Аз имам 1 пълномощно за няколко фирми

Здравейте колеги,

Искам да Ви попитам за нещо, което не бях срещал до сега: Управител на няколко фирми иска да упълномощи лице да подава данни към НАП с пълен достъп за всички фирми, тоест нотариална заверка следва да има. Обаче не му се дават за всяка фирма пари за заверка и въпроса ми е:
Може ли с едно пълномощно, в което са упоменати дружествата, в които е Управител, да упълномощи лицето с нотариална заверка ? От НАП ще го признаят ли ?

Моля дайте съвет, как процедирате Вие в такива случай. И дали имате такива случаи.

Благодаря предварително!
#21 | 15.07.2015, 11:31
Публикации: 15 / 1
Здравейте,

При нотариуса във Варна за няколко фирми в едно пълномощно мина с една такса за удостоверяване на подписа.

Поздрави,
#22 | 06.03.2018, 16:09
Публикации: 2 / 0
Бихте ли ми дали информация, дали пълномощно, в което не е написано изрично "пълен достъп" и "електронен път", но е с нотариална заверка и с текст " да получава, подписва и подава всякакъв вид документи" би трябвало да бъде уважено от НАП?

На 5 от фирмите проблем нямах, но на 6-тата ме изгониха :) . И сега не знам, за другите 2 какво да правя - да махам ли пълния достъп, или да се пробвам.

Има ли някъде официално написано, че трябва изрично да са написани тези текстове, или е вътрешно указание на НАП?

#23 | 13.09.2018, 23:31
Публикации: 15 / 1
По преценка на служителя, но напоследък си е задължително.
#24 | 14.09.2018, 12:17
Публикации: 1223 / 70
Скоро и аз подновявах ел. подпис.Имах доста подробно ,нотариално заверено пълномощно ,но не ми го признаха.За пълен достъп искаха в пълномощното освен всичко друго подробно да е описана т.1,т9 и т.16 от заявлението.Е,направих го.Въпреки ,че в един офис -Оборище ми признаха и старите пълномощни.Вече може в един офис да подадете за упълномощаване и от други офиси.
#25 | 02.04.2019, 12:01
Публикации: 6 / 0
Здравейте !Мога ли като физ.лице с КЕП да бъда упълномощена да подавам данни към НАП НОИ НСИ АВ на няколко дружества без пълен достъп и трябва ли да имам нотариална заверка на пълномощните ?Благодаря
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група