Английска пенсия в България ????

18.05.2012, 16:47 9795 6

18.05.2012, 16:47
Публикации: 186 / 38
Лице, пенсионирано в Англия по английските закони, живее в България и си получава пенсията по сметка в България. Това доход ли е по ЗДДФЛ и има ли необходимост да подава данъчна декларация по чл. 50 ?. Че СИДДО ми е на тъмно..
#1 | 18.05.2012, 17:14
Публикации: 186 / 38
Госпожата на развален български почти успя да ми обясни, че се чувства длъжна да внася данък.....Ама не успя да ме убеди. Помогнете ми моля.
#2 | 18.05.2012, 18:20
Публикации: 825 / 178
Е, хубава работа - да се облага пенсия с данък?!
Няма такова основание в ЗДДФЛ.
Че то така, всички англичани щяха да избягат от Бг.  :swoon:  :smile1:

СИДДО е спогобда за избягване облагането на ДОХОД, а пенсията и в Англия не е доход за облагане.
#3 | 18.05.2012, 20:16
Публикации: 186 / 38
Утре ще се разбере дали не става въпрос за данък върху лихви по банкови депозити.  Защото в Англия има такова нещо. И евентуално може да е задължена по английското законодателство. А тя много настояваше да разбера, че парите са от банката. И ще си говорим с преводач.
#4 | 18.05.2012, 20:27
Публикации: 825 / 178
Ще чакаме да пишеш..

пп. ако има данък върху лихвите по депозити в Обединеното Кралство, то облагането ще е там.
Получените като превод суми от там няма как да са облагаеми в Р.България.
Тук няма данък върху лихвите по депозити, а и казваш, че лицето получава ПЕНСИЯ по сметка в Б-я.
#5 | 19.05.2012, 10:07
Публикации: 186 / 38
На път съм да доизясня казуса. Жената просто е от друг свят - само временно живее в България. Ами става въпрос за пенсия от професионален фонд. Обаче тази пенсия се отпуска по английското законодателство, и парите постъпват по банкова сметка открита в английска банка. Така че ако има някакви задължения, са към английските органи. Да, ама тя не ще така - смята, че щом дължи данъци, трябва да ги дава там, където живее, за да може правителството с тези пари да осигурява добър живот на хората :( >:( :innocent:.... Като си помисля колко чужденци живеят по един месец на морето в България и по планинските курорти - ами да вземат и техните едномесечни данъци да влизат в България........ Ама не знам - те ли ще ни свалят от клоните, или ние ще ги вкараме в калта.... Аз приключих по този казус- само Ви информирах.
#6 | 19.05.2012, 10:12
Публикации: 825 / 178
Ами Дянкова,
то така се очакваше...относно казуса. :thumbup:

Кажете на тая англичанка, че няма как да плаща тоя данък /дето й е в главата/ тук, след като дори няма  основание да й го вземат :)
Ама...хора - разни :)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група